18.9 C
Śrem
niedziela, 25 lipca, 2021

Strona główna Materiał partnera Mamy wieloletnie doświadczenie, świadczymy usługi najwyższej jakości
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Mamy wieloletnie doświadczenie, świadczymy usługi najwyższej jakości

Rozmawiamy z Piotrem Ellmannem, szefem śremskiego serwisu sieci OPONY EXPRESS

Stacja serwisowa Opony Express w Śremie znajduje się przy drodze wylotowej z miasta przy ul. Grzymysław 4. Logo tego serwisu można spotkać w wielu miastach Wielkopolski. Jak duża to sieć?

Sieć Opony Express powstała w 2004 roku. Jej utworzeniu patronuje jeden z największych dystrybutorów opon w Polsce – firma JMK Sp. z o.o. Dodam tu ważną informację. Firma ma w stu procentach kapitał polski i działa już od 1969 roku. Początkowo był to lokalny serwis wymiany opon, potem wzbogacony o linię do bieżnikowania opon do aut osobowych. Dynamiczny rozwój firmy nastąpił już po zmianach ustrojowych w Polsce, gdy otworzyły się granice i powstała możliwość zakupu opon z zagranicy. Firma JMK jest dziś jednym z największych dystrybutorów w Polsce opon do pojazdów osobowych, ciężarowych, rolniczych i pojazdów specjalistycznych, w tym dla leśników. Zajmuje się również bieżnikowaniem opon ciężarowych na licencji Bandag. Bandag z kolei to firma należąca do największego producenta opon na świecie, czyli firmy Bridgestone. Bieżnikujemy opony w technologii „na zimno”, na jednej linii opony do samochodów ciężarowych, a na drugiej bieżnikujemy opony do pojazdów specjalistycznych, tzw. OTR. Zakład bieżnikowania opon znajduje się w Wolsztynie.

Wracając do naszej sieci Opony Express, zrzesza ona kilkadziesiąt serwisów zlokalizowanych głównie w Polsce zachodniej i południowo-zachodniej, a zatrudnieni w niej pracownicy przechodzą systematyczne szkolenia, zarówno jak chodzi o opony jak i usługi mechaniczne. Nasze serwisy w najbliższej okolicy znajdują się w Poznaniu, Środzie Wlkp., Kościanie, Lesznie, Granowie.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży oponiarskiej, to gwarantuje usługi najwyższej jakości. Cel, jaki nam przyświeca, to być liderem na oponiarskim rynku. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy na właściwej drodze do tego celu.

Zanim przejdziemy do oferty firmy, proszę powiedzieć, dlaczego warto kupić do auta dwa komplety opon: zimowe i letnie?

Podobnie jak człowiek, który stosownie do pory roku zmienia obuwie, również auta powinny mieć adekwatne do warunków pogodowych opony. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżowania. Mówiąc najoględniej i nie wnikając w szczegóły, opony sezonowe różnią się zasadniczo mieszanką, z jakiej zostały wyprodukowane, ale również strukturą i fakturą bieżnika dostosowaną do spodziewanych warunków pogodowych w danej porze roku.

Są tacy kierowcy, którzy uważają, że korzystniej jest kupić opony całoroczne niż sezonowe. Zgadza się pan z taką opinią?

Z biznesowego punktu widzenia jest nam obojętne, czy klient wybierze taki, czy inny rodzaj opony, choć prawda jest taka, że gdy klient posiada dwa komplety opon – zimowe i letnie, to w sumie przejedzie na nich dwa razy więcej kilometrów niż na jednym komplecie opon całorocznych. Warto tu podkreślić, że podróżowanie na oponach dostosowanych do warunków pogodowych jest dużo bezpieczniejsze niż na oponach całorocznych, które mają uśrednione parametry, odpowiadające pogodowym warunkom przejściowym, wiosennym czy jesiennym. Ale już w trakcie upalnego lata opona wielosezonowa będzie zbyt miękka i efekt będzie taki, że samochód będzie nam „pływał” po jezdni, a w sytuacji mroźnej zimy ta sama opona będzie zbyt twarda, co skutkować będzie słabą przyczepnością do nawierzchni. Co ciekawe, czołowi producenci opon nie mówią już o oponach całorocznych ale o „oponach letnich z homologacją zimową”, co znaczy, że taka opona przeszła odpowiednie testy, które umożliwiają jej eksploatację także w warunkach zimowych, ale ze wskazaniem, że jest to jednak opona letnia.

Przejdźmy do oferty firmy. Rozumiem, że macie w niej zarówno opony zimowe, letnie, jak i całoroczne.

Tak, oczywiście. Klient kupi w naszej firmie opony najbardziej rozpoznawalnych marek: Brigestone, Michelin, Goodyear, Continental, Pirelii, Hankook, Dunlop, Dębica, Dayton, Falken, Barum, Lassa, Roadstone, Nokian oraz wiele innych. Posiadamy opony letnie, zimowe i całoroczne. Klient znajdzie tu zarówno opony klasy premium, opony klasy średniej, jak i tanie opony. Mamy doświadczony zespół doradców klienta, który pomoże we właściwym doborze opony do każdego samochodu.

W jaki sposób klient może nabyć opony, które macie w ofercie?

Można je nabyć za pomocą naszej strony internetowej: oponyexpress.pl Zachęcamy również do wizyty w naszym serwisie w Śremie, gdzie chętnie doradzimy najbardziej optymalne rozwiązanie.

Mamy w ofercie opony nie tylko do aut osobowych, ale również do pojazdów ciężarowych, ciągników i maszyn rolniczych i pojazdów specjalistycznych, wózków widłowych, a także opony wielkogabarytowe OTR.

Klient, nabywając takie opony, wymieni je w waszym serwisie. A co z tymi, którzy z różnych przyczyn nie mogą dojechać do serwisu?

Opony można wymienić w naszych placówkach serwisowych, takich jak ta w Śremie, przy ul. Grzymysław 4. Mamy również serwis mobilny z myślą o klientach biznesowych, który dokona tego na miejscu u klienta. Chodzi tu głównie o wymiany opon w pojazdach ciężarowych i rolniczych. Użytkownik takich pojazdów miałby niemały kłopot z dojazdem do stacji serwisowej. Zamiast tego, to my przyjeżdżamy do niego i na miejscu realizujemy usługę. Z tej naszej oferty korzysta coraz więcej klientów, bo to dla nich bardzo wygodne i pozwala im zaoszczędzić czas.

Co jeszcze możecie zaoferować klientowi, który kupi u was opony i przyjedzie je wymienić?

Oferujemy wiele innych usług. Klient może u nas zdeponować opony lub całe koła, sprawdzamy przy tym, czy opony nadają się do dalszego bezpiecznego użytkowania. Ponadto, w trakcie wymiany opon, sprawdzamy układ hamulcowy pojazdu, stan kloców i tarcz hamulcowych. Mamy również w ofercie kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej.

Trzeba się na taką usługę dodatkowo umówić?

Nie zawsze. Gdy mamy akurat wolne stanowisko i nie ma kolejki, możemy także tę usługę wykonać „od ręki”, przy wymianie opon samochodowych. Ale generalnie rzecz ujmując, trzeba się na wymianę opon umówić, najlepiej za pomocą naszej strony internetowej, wybierając tam dogodną dla siebie datę i godzinę usługi. Gwarantuje to, że klient nie musi czekać. Przyjeżdża na określoną godzinę i natychmiast jest obsługiwany. W trakcie wymiany spędza czas w komfortowej poczekalni, gdzie można wypić kawę z ekspresu, zerknąć na serwis informacyjny w TV, czy poczytać gazetę. Można się również umówić na wizytę telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 61 679 43 29.

Serwis klimatyzacji w aucie to ważne, zwłaszcza w sezonie letnim. Z jakich innych usług można skorzystać w serwisie Opony Express?

Oferujemy także inne usługi związane z mechaniką pojazdową. Są to tzw. szybkie usługi, takie jak wymiana oleju silnikowego i wszystkich filtrów, naprawy układu hamulcowego – wymiana tarcz i klocków, wymiana układu wydechowego, naprawy zawieszenia, czy wymiana pasków rozrządu. Dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do ustawiania właściwej geometrii kół w technologii 3D. To ważna usługa, bo niewłaściwa zbieżność powoduje szybsze zużycie opon, jak również wpływa na jakość pracy układu kierowniczego i zawieszenia. Generalnie zapewniamy obsługę najważniejszych elementów eksploatacyjnych w samochodzie.

Możemy się też pochwalić usługą naprawy szyby czołowej w aucie. Gdy w trakcie jazdy szyba zostanie uszkodzona, np. kamykiem, jesteśmy w stanie taką szybę naprawić. Oczywiście, naprawimy tylko takie uszkodzenia szyby, które po jej naprawie nie będą zakwestionowane na przeglądzie okresowym auta.

Cena naprawy takiej szyby?

Średnio rzecz ujmując, jest to około 120 zł za punkt. Jest to więc bardzo korzystne rozwiązanie dla klienta, bo cena nowej szyby potrafi być wielokrotnie droższa. Dodam tu jeszcze, że jesteśmy dealerem felg firmy Alcar, które można u nas zamówić również z oponami, których mamy bogaty wybór. Można również u nas kupić akumulator, płyny eksploatacyjne do pojazdów, podstawowe akcesoria samochodowe jak wycieraczki czy żarówki, wszystko z usługą wymiany,

Ile macie stanowisk przystosowanych do wymiany opon samochodowych?

Posiadamy 5 stanowisk do obsługi: jedno dedykowane samochodom ciężarowym, pozostałe do obsługi aut osobowych. W zależności zapotrzebowania prowadzimy na nich naprawy mechaniczne lub wymieniamy opony.

W jakich godzinach można skorzystać z Waszych usług?

Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów codziennie w godzinach od 8.00 do 17.00, a w soboty od 8.00 do 13.00. Gdyby zdarzyło się, że klientów będzie więcej niż zazwyczaj – myślę tu o szczytowym sezonie wymiany opon – wydłużymy godziny naszego funkcjonowania.

Wszystko po to, by zaspokoić popyt na nasze usługi i zadowolić klienta. Stosowny komunikat nasi klienci znajdą na stronie internetowej firmy Opony Express.

Czy dla stałych klientów są rabaty?

Tak, owszem, mamy rabaty dla stałych klientów. Teraz mamy rabat specjalny dla czytelników Tygodnia Ziemi Śremskiej. Jest to rabat na nasze usługi w wysokości 15 procent jej wartości. Wystarczy, że klient pojawi się w naszym punkcie w Śremie z wyciętym z gazety kodem z hasłem TYDZIEŃ 2021. Ten rabat obowiązuje do końca kwietnia br.

A to ciekawe

Udowodnili, że ratowanie życia mają we krwi

W minioną sobotę na placu przy OSP Brodnica odbyła się pierwsza – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia akcja krwiodawcza, pod hasłem „Ratowania Życia...

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy...

Poczta Polska ostrzega przed oszustwami

Spółka przypomina, że nie wysyła drogą elektroniczną żadnych wiadomości zawierających prośby o uzupełnienie dokumentacji celnej, dotyczącej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych. Osoby, które...