28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Nie zapomnieli o patronie szkoły
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nie zapomnieli o patronie szkoły

Ostatni dzień stacjonarnej nauki szkolnej w budynku szkoły z pewnością zostanie zapamiętany przez dzieci z klas I-III uczące się w manieczkowskiej podstawówce.

Tego bowiem dnia, czyli 19 marca najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Manieczkach im. gen. Józefa Wybickiego, udali się do miejsca wyjątkowego, szczególne dla całej szkolnej społeczności. Właśnie 19 marca szkoła obchodziła coroczne święto patrona placówki.

Najmłodsi, którzy jeszcze uczyli się stacjonarnie udali się wraz z wychowawczyniami do Rotundy, gdzie wysłuchali kilku ciekawostek o Józefie Wybickim i powstawaniu Rotundy. Przygotował je dla nich ks. proboszcz Wojciech Kryza, z miejscowej parafii.

Patronowi szkoły oddano także hołd poprzez złożenie wiązanek kwiatowych pod popiersiem generała Wybickiego.

Obchody święta patrona szkoły patrona szkoły nie zakończyły się jedynie na odwiedzeniu miejsc ważnych dla lokalnej społeczności i uczniów. Także w murach szkolnych było co robić. Nauczyciele przygotowali prezentacje poświęcone Wybickiemu, dzieci mogły poświęcić czas na ułożenie puzzli z wizerunkiem patrona szkoły czy też przeglądać kronikę szkolną.

Weekend natomiast upłynął pod dyktando sportowej rywalizacji. Nie zawsze w gronie, ale jednak w duchu sportowej rywalizacji i aktywności na świeżym powietrzu.

Szkoła zorganizowała bieg z patronem, czyli zabawę, w której nie liczy się to kto ile przebiegnie, ale to, aby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Każdy uczestnik biegu z patronem miał za zadanie przebiec jakąkolwiek trasę, a następnie udokumentować tę aktywność dzieląc się fotografiami z biegu.

Z pewnością takie zakończenie stacjonarnej nauki dla najmłodszych dzieci zostanie na dłużej w ich pamięci i z pewnością prędzej rozbudzi tęsknotę za powrotem do normalnego nauczania.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...