12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Zderzenie w Dąbrowie – uczestnicy pod wpływem alkoholu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zderzenie w Dąbrowie – uczestnicy pod wpływem alkoholu

Dziś na trasie Dąbrowa – Grodzewo zderzyły się mazda z BMW. Okazało się, że uczestnicy zderzenia byli pod wpływem alkoholu. Jednym z pojazdów kierować miała inna osoba, niż wstępnie deklarowano.

Około godziny 13.30 służby zostały powiadomione o zderzeniu na trasie z Dąbrowy do Grodzewa. Na miejsce pojechały strażackie zastępy z JRG Śrem oraz OSP Niesłabin, który akurat rozwoził po wsi ulotki zachęcające do szczepienia przeciwko COVID-19. O zdarzeniu powiadomiono również policję.

Kiedy służby dotarły na miejsce okazało się, że pojazdami kierowali dwaj mężczyźni, odmówili oni pomocy medycznej. Po przebadaniu ich na zawartość alkoholu okazało się, że kierowca mazdy znajduje się pod wpływem alkoholu.

Jednak to nie kierowca mazdy doprowadził do zderzenia. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że do zderzenia pojazdów doprowadziła… kierująca BMW, która oddaliła się z miejsca przed przyjazdem służb.

Policjanci dotarli do kobiety, która jak się okazało… również znajdowała się pod wpływem działania alkoholu.

Zderzenie w Dąbrowie

Mundurowi teraz ustalają dokładny przebieg zdarzenia oraz ustalają wszelkie fakty i okoliczności, w tym także te, które mają jednoznacznie wykazać, kto kierował jakim pojazdem i dlaczego jedna z osób zdecydowała się poświadczyć nieprawdę w związku ze zdarzeniem.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Rozpoznajesz go? Policja prosi o pomoc

Ciało mężczyzny odkryto 16 stycznia na terenie jednej z posesji w Kłodzie w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie było żadnych dokumentów. Mężczyzna ubrany był w...

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...