3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Czy ktoś tu sprząta?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Czy ktoś tu sprząta?

Park Śremskich Odlewników przejęła swego czasu gmina od odlewni żeliwa. Znajduje się w nim niewielki staw, a w nim… A w nim pływa to, co widać na załączonej fotografii.

O śmieciach pływających w stawie sygnalizował nam nasz stały czytelnik. Sprawdziliśmy. To co widać na fotografii nie najlepiej o nas świadczy, o jakiejkolwiek kulturze nie ma tu co rozważać. A tak lubimy się szczycić przy każdej okazji, jaki to u nas porządek.

Swoją drogą, pływające w wodzie butelki nie wzięły się znikąd. Raczej nie wrzucili ich tam przyjezdni. Więcej niż pewne, że to sprawka miejscowych imprezowiczów, którzy raczyli się piwkiem, siedząc na okolicznych ławeczkach, a potem efektownie, z fantazją, a jakże, pozbyli się zbędnych opakowań.

Może by tak, raz na jakiś czas, niespodzianie, funkcjonariusze Straży Miejskiej zerknęli co się wyrabia w okolicach tego stawu? Kto tam przesiaduje i czym się raczy?

Zwracamy się również do śremskiego magistratu o egzekwowanie obowiązków od firmy, która wygrała przetarg na utrzymywanie parku w czystości. Niedługo nadejdzie wiosna, zakwitną tam tulipany, pojawi się wielu spacerowiczów, a tu taka niespodzianka. Wstyd.

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....