11.4 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale W prawo, w lewo i prosto w drzewo
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

W prawo, w lewo i prosto w drzewo

26-letni kierowca ze Śremu dał niezły popis. Mężczyzna bez prawka, wsiadł za kółko po pijaku, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. BMW również mocno nie ucierpiało.

– W minioną niedzielę, 14 marca o godz. 21.27, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że w Nochowie kierujący BMW uderzył w drzewo, wpadł do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia – informuje podinsp. Ewa Kasińska.

Sprawą zajęli się policjanci drogówki. Na miejscu okazało się, że kierowca wrócił i przyznał się do spowodowania zdarzenia drogowego. – Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Okazało się, że 26-latek był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w organizmie. Poza tym nie posiadał prawa jazdy, gdyż nigdy go nie uzyskał – wyjaśnia rzecznik.

Na szczęście młody śremianin nie odniósł obrażeń ciała. Przez jego kompletną nieodpowiedzialność nikt też nie ucierpiał. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

– Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! Nierozsądny 26 – latek nie dosyć, że miał promil alkoholu w organizmie, to nigdy też nie uzyskał uprawnień do kierowania. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności tego zdarzenia, mężczyzna miał dużo szczęścia – zaznacza Ewa Kasińska.

oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...