14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale W prawo, w lewo i prosto w drzewo
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

W prawo, w lewo i prosto w drzewo

26-letni kierowca ze Śremu dał niezły popis. Mężczyzna bez prawka, wsiadł za kółko po pijaku, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. BMW również mocno nie ucierpiało.

– W minioną niedzielę, 14 marca o godz. 21.27, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że w Nochowie kierujący BMW uderzył w drzewo, wpadł do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia – informuje podinsp. Ewa Kasińska.

Sprawą zajęli się policjanci drogówki. Na miejscu okazało się, że kierowca wrócił i przyznał się do spowodowania zdarzenia drogowego. – Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Okazało się, że 26-latek był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w organizmie. Poza tym nie posiadał prawa jazdy, gdyż nigdy go nie uzyskał – wyjaśnia rzecznik.

Na szczęście młody śremianin nie odniósł obrażeń ciała. Przez jego kompletną nieodpowiedzialność nikt też nie ucierpiał. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

– Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! Nierozsądny 26 – latek nie dosyć, że miał promil alkoholu w organizmie, to nigdy też nie uzyskał uprawnień do kierowania. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności tego zdarzenia, mężczyzna miał dużo szczęścia – zaznacza Ewa Kasińska.

oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...