12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Powstaje spektakl o hejcie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Powstaje spektakl o hejcie

Asp. szt. Krzysztof Tomaszewski wyzwań się nie boi. Tym razem przy współpracy z Kino Art, Szkołą Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Klubem Relax oraz pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto, przygotowuje przedstawienie dla dzieci pt. „Jak Lew Leonard zostaje hejterem”.

– W sieci coraz częściej mamy do czynienia z hejtem. Hejterzy przekraczają granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. Na pewno więc o hejcie trzeba rozmawiać z dziećmi, bo być może są one ofiarami albo sprawcami hejtu – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska.

Asp. szt. Krzysztof Tomaszewski od wielu lat odpowiada za profilaktykę w KPP w Śremie. To on, jako Pyrek, edukuje dzieci. Odwiedza je w placówkach oświatowych i poprzez zabawę „przemyca” wzorowe postawy.

Tym razem zadanie ma nieco bardziej utrudnione. Pandemia skutecznie blokuje niektóre akcje edukacyjne prowadzone przez policję. Stąd też pomysł, by wspólnie z Kino Art, Szkołą Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Klubem Relax oraz pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto, przygotować przedstawienie pt. „Jak Lew Leonard zostaje hejterem”.

– Jest to spektakl z pacynkami, który trafi do sieci. Udało nam się podejrzeć aktorów przygotowujących przedsięwzięcie i zrobiliśmy kilka zdjęć podczas nagrywania przedstawienia. Wkrótce pokażemy wam efekty tej pracy – zapewnia rzecznik.

Oprac. DG

Powstaje spektakl o hejcie

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...