18.9 C
Śrem
niedziela, 25 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Powstaje spektakl o hejcie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Powstaje spektakl o hejcie

Asp. szt. Krzysztof Tomaszewski wyzwań się nie boi. Tym razem przy współpracy z Kino Art, Szkołą Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Klubem Relax oraz pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto, przygotowuje przedstawienie dla dzieci pt. „Jak Lew Leonard zostaje hejterem”.

– W sieci coraz częściej mamy do czynienia z hejtem. Hejterzy przekraczają granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. Na pewno więc o hejcie trzeba rozmawiać z dziećmi, bo być może są one ofiarami albo sprawcami hejtu – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska.

Asp. szt. Krzysztof Tomaszewski od wielu lat odpowiada za profilaktykę w KPP w Śremie. To on, jako Pyrek, edukuje dzieci. Odwiedza je w placówkach oświatowych i poprzez zabawę „przemyca” wzorowe postawy.

Tym razem zadanie ma nieco bardziej utrudnione. Pandemia skutecznie blokuje niektóre akcje edukacyjne prowadzone przez policję. Stąd też pomysł, by wspólnie z Kino Art, Szkołą Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Klubem Relax oraz pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto, przygotować przedstawienie pt. „Jak Lew Leonard zostaje hejterem”.

– Jest to spektakl z pacynkami, który trafi do sieci. Udało nam się podejrzeć aktorów przygotowujących przedsięwzięcie i zrobiliśmy kilka zdjęć podczas nagrywania przedstawienia. Wkrótce pokażemy wam efekty tej pracy – zapewnia rzecznik.

Oprac. DG

Powstaje spektakl o hejcie

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Udowodnili, że ratowanie życia mają we krwi

W minioną sobotę na placu przy OSP Brodnica odbyła się pierwsza – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia akcja krwiodawcza, pod hasłem „Ratowania Życia...

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy...

Poczta Polska ostrzega przed oszustwami

Spółka przypomina, że nie wysyła drogą elektroniczną żadnych wiadomości zawierających prośby o uzupełnienie dokumentacji celnej, dotyczącej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych. Osoby, które...