11.4 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Możesz włączyć się do wyjątkowej akcji
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Możesz włączyć się do wyjątkowej akcji

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją oznakowania miejsc zaminowanych przez psie odchody, odbędzie się jej kolejna odsłona. Tym razem do oznaczenia psich kup może dołączyć każdy.

– W związku z dużym zainteresowaniem, jakie wywołała akcja oznakowania miejsc zanieczyszczonych przez pieski przy ul. Owocowej, planujemy w sobotę, 20 marca przeprowadzić akcję na szerszą skalę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, nie tylko sołectwa Psarskie, ale i wiosek ościennych oraz mieszkańców miasta do oznakowania miejsc zanieczyszczonych przez psy w otoczeniu własnych nieruchomości – zachęca sołtys Psarskiego.

Organizatorzy akcji przygotowali specjalną grafikę, aby każdy mógł wykonać tabliczkę we własnym zakresie. – Pamiętajmy, aby jeszcze tego samego dnia, przed zachodem słońca wbite tabliczki usunąć – przypominają organizatorzy.

Za pomysłem akcji z chorągiewkami stoi Dorota Witczak. – Psia kupa, wbrew powszechnej opinii, to nie nawóz. Zawiera ona szkodliwe bakterie, pasożyty i czynniki chorobotwórcze wywołujące tasiemczycę, toksokaroz czy, lambliozę. W odchodach występują również bakterie takie jak campylobacter, salmonella i yersinia. Wyschnięta kupa kruszy się, wiatr unosi jej drobinki, a my tym oddychamy – wyjaśnia pani Dorota.

Organizatorzy proszą o przesłanie zdjęcia oznakowanych psich min. Poniżej załączamy grafiki. Można je bezpłatnie pobrać!

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...