2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Możesz włączyć się do wyjątkowej akcji
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Możesz włączyć się do wyjątkowej akcji

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją oznakowania miejsc zaminowanych przez psie odchody, odbędzie się jej kolejna odsłona. Tym razem do oznaczenia psich kup może dołączyć każdy.

– W związku z dużym zainteresowaniem, jakie wywołała akcja oznakowania miejsc zanieczyszczonych przez pieski przy ul. Owocowej, planujemy w sobotę, 20 marca przeprowadzić akcję na szerszą skalę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, nie tylko sołectwa Psarskie, ale i wiosek ościennych oraz mieszkańców miasta do oznakowania miejsc zanieczyszczonych przez psy w otoczeniu własnych nieruchomości – zachęca sołtys Psarskiego.

Organizatorzy akcji przygotowali specjalną grafikę, aby każdy mógł wykonać tabliczkę we własnym zakresie. – Pamiętajmy, aby jeszcze tego samego dnia, przed zachodem słońca wbite tabliczki usunąć – przypominają organizatorzy.

Za pomysłem akcji z chorągiewkami stoi Dorota Witczak. – Psia kupa, wbrew powszechnej opinii, to nie nawóz. Zawiera ona szkodliwe bakterie, pasożyty i czynniki chorobotwórcze wywołujące tasiemczycę, toksokaroz czy, lambliozę. W odchodach występują również bakterie takie jak campylobacter, salmonella i yersinia. Wyschnięta kupa kruszy się, wiatr unosi jej drobinki, a my tym oddychamy – wyjaśnia pani Dorota.

Organizatorzy proszą o przesłanie zdjęcia oznakowanych psich min. Poniżej załączamy grafiki. Można je bezpłatnie pobrać!

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...