17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Sport Jak wino – im starszy tym lepszy!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jak wino – im starszy tym lepszy!

Niczym przysłowiowe wino, a więc im starszy tym lepszy jest Wiesław Musiał. Śremski lekkoatleta zaliczył świetny start w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów. 63-latek zdobył trzy medale, w tym dwa złote i srebrny oraz pobił swoje życiowe rekordy.

Tegoroczne jubileuszowe, bo XXX Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów odbyły się w miniony weekend w Toruniu i zgromadziły na starcie ponad 500 zawodników i zawodniczek. Wśród nich był Wiesław Musiał, który od trzech lat startuje w kategorii wiekowej 60-64 lata. Śremianin wystartował w trzech konkurencjach i w każdej pokazał klasę spisując się na medal.

Pierwsze mistrzostwo Polski Wiesław Musiał wywalczył w biegu na 60 metrów przez płotki. Złoto zapewnił wynik 9,42 sekundy.

Cieszy mnie, że mimo iż młodsi koledzy wchodzą do rocznika w mojej kategorii, to wciąż daję radę, a w dodatku udało mi się pobić moją „życiówkę” o cztery setne, także są powody do satysfakcji – mówi Wiesław Musiał.

Trzeba dodać, że wynik uzyskany przez 63-latka to najlepszy rezultat w tym roku na świecie w tej kategorii, a jeden z trzech osiągniętych przez lekkoatletów w ostatnich pięciu latach.

Po kolejne złoto 63-latek sięgnął w skoku w dal, gdzie także poprawił swój najlepszy wynik w hali sprzed trzech sezonów o osiem centymetrów. W 2018 roku Wiesław Musiał skoczył 5.44 metra, a tym razem w piątej próbie oddał skok na odległość 5.52 metra, co dało mu mistrzowski tytuł.

Ostatnią konkurencją, w której wystartował śremianin był trójskok. Tutaj odwiecznym rywalem był Stanisław Chmielewski, który od 25 lat jest niepokonany i rekordzistą wśród weteranów w kolejnych kategoriach wiekowych.

Mój kolega zapowiadał, że do Torunia przyjechał, aby pobić mój rekord 11.56, ale mu się nie udało i z tego mam satysfakcję, bo walkę o złoto przegrałem o pięć centymetrów – mówi Wiesław Musiał, który skoczył 11.25, a jego rywal był minimalnie lepszy.

63-latek wrócił do Śremu nie tylko z dwoma złotymi medalami i jednym srebrnym, ale także z okazałym pucharem od organizatorów dla najlepszego skoczka mistrzostw.

WIĘCEJ W WYDANIU PAPIEROWYM

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...