12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Kórnik Przed sąd za drastyczny atak psów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Przed sąd za drastyczny atak psów

Mały maltańczyk na oczach właściciela został rozszarpany przez dwa większe psy. Policja namierzyła już ich właściciela.

Mrożące krew w żyłach sceny miały miejsce podczas spaceru, w biały dzień w Borówcu w tamtejszym lesie. Wszystkie ze zwierząt, zarówno mały maltańczyk jak i dwa potężne mastiffy były na smyczy. Jednak właściciel większych i znacznie groźniejszych psów nie umiał nad nimi zapanować.

Finał tego był niestety smutny, mały piesek został zabity i rozszarpany na oczach swojego opiekuna. Mąż został pogryziony, próbując ratować naszego pieska. Aż się boję pomyśleć, co byłoby gdybym to ja tam była z córką ośmioletnią – w mediach społecznościowych napisała pani Beata, współwłaścicielka zagryzionego maltańczyka.

Jednocześnie kobieta zaapelowała do wszystkich, którzy mogą mieć informacje o właścicielu niebezpiecznych psów, bowiem jak wynika z jej opisu, właściciel po całym zajściu prędko oddalił się z miejsca dramatycznych wydarzeń.

Na odzew i ustalenie właściciela nie trzeba było długo czekać. Dziś, tj. 16 marca Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskich policjantów, poinformował, że służby już mają właściciela.

W normalnych warunkach sprawy tego typu zwykle kończą się tylko na mandacie dla właściciela psów. Tym razem jednak będzie inaczej.

– Policjanci z Kórnika ustalili właściciela tych psów. Sprawa zostanie skierowana do sądu. To druga interwencja wobec niego. Poprzednia była zakończona mandatem. Widać, że starszy pan nie radzi sobie z tak dużymi i silnymi psami ­- komentuje sprawę Andrzej Borowiak.

Sprawą psów 69-latka zajmie się również gmina Kórnik oraz instytucje zajmujące się zwierzętami, które mogą zdecydować o odebraniu seniorowi groźnych psów.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...