10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaWażneKoncertowy wieczór w Muzeum Śremskim

Koncertowy wieczór w Muzeum Śremskim

W niedzielę, 14 marca po długiej przerwie do sali widowiskowej Muzeum Śremskiego wróciły koncerty. Jako pierwszy wystąpił poznański zespół „Główny Zawór Jazzu”. Dziewięcioro muzyków zabrało nas w muzyczną podróż w krainę jazzu, bluesa i swingu.

„Główny Zawór Jazzu” gościł już wśród śremskiej publiczności. Zespół składa się z pięciu muzyków oraz trzech znakomitych wokalistek. Razem tworzą wyjątkowo wybuchowe połączenie, które owocuje muzyką łagodną i zarazem pikantną jak papryczka chili, bowiem każdy z muzyków przemyca cząstkę swojego charakteru.

W niedzielny wieczór usłyszeliśmy takie popowe szlagiery jak: „Supermenka”, „Weź nie pytaj”, „Ale wkoło jest wesoło” czy bardziej melancholijny utwór „Cichosza” z repertuaru Grzegorza Turnaua. Zakradły się również takie perełki jak „Piątunio” heavymetalowego zespołu Nocny Kochanek. Oczywiście każdy z utworów w aranżacji jazzowo-swingowej, idealnie komponującej się z klimatem lat 30 i 40. XX wieku.

Następnym artystą, który pojawi się na scenie Muzeum Śremskiego będzie DOKA. Pod tym pseudonimem kryje się Dorota Józefiak – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Od lat kojarzona z tzw. muzyką chrześcijańską. Artystka zaprezentuje utwory z płyty „Mów do mnie”.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 21 marca o godzinie 16.00. Bilety w cenie 30 zł można kupić poprzez portal bilety24.pl.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...