7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Kultura Koncertowy wieczór w Muzeum Śremskim
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koncertowy wieczór w Muzeum Śremskim

W niedzielę, 14 marca po długiej przerwie do sali widowiskowej Muzeum Śremskiego wróciły koncerty. Jako pierwszy wystąpił poznański zespół „Główny Zawór Jazzu”. Dziewięcioro muzyków zabrało nas w muzyczną podróż w krainę jazzu, bluesa i swingu.

„Główny Zawór Jazzu” gościł już wśród śremskiej publiczności. Zespół składa się z pięciu muzyków oraz trzech znakomitych wokalistek. Razem tworzą wyjątkowo wybuchowe połączenie, które owocuje muzyką łagodną i zarazem pikantną jak papryczka chili, bowiem każdy z muzyków przemyca cząstkę swojego charakteru.

W niedzielny wieczór usłyszeliśmy takie popowe szlagiery jak: „Supermenka”, „Weź nie pytaj”, „Ale wkoło jest wesoło” czy bardziej melancholijny utwór „Cichosza” z repertuaru Grzegorza Turnaua. Zakradły się również takie perełki jak „Piątunio” heavymetalowego zespołu Nocny Kochanek. Oczywiście każdy z utworów w aranżacji jazzowo-swingowej, idealnie komponującej się z klimatem lat 30 i 40. XX wieku.

Następnym artystą, który pojawi się na scenie Muzeum Śremskiego będzie DOKA. Pod tym pseudonimem kryje się Dorota Józefiak – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Od lat kojarzona z tzw. muzyką chrześcijańską. Artystka zaprezentuje utwory z płyty „Mów do mnie”.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 21 marca o godzinie 16.00. Bilety w cenie 30 zł można kupić poprzez portal bilety24.pl.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...