17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Co wykazała kontrola NFZ po szczepieniu starosty?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Co wykazała kontrola NFZ po szczepieniu starosty?

Prawicowe media w Wielkopolsce szczuły opinię publiczną, że Zenon Jahns, starosta śremski, zaszczepił się przeciwko COVID-19 w śremskim szpitalu poza kolejnością, w tzw. „grupie 0”. NFZ skontrolował szpital.

Znamy już wyniki kontroli, jaką Narodowy Fundusz Zdrowia wszczął po medialnych doniesieniach prawicowych mediów, że Zenon Jahns, starosta śremski, zaszczepił się w miejscowym szpitalu poza kolejnością, w tzw. „grupie 0”, w której miały się znaleźć osoby z „białego personelu”. Co dokładnie wykazała kontrola?

Kontrola NFZ rozpoczęła się 4 stycznia, Zenon Jahns wspólnie z Michałem Sobolewskim, zaszczepili się w szpitalu 29 grudnia. Szybko wybuchła „afera”, podkręcana przez przychylne władzy media. Jednak już w dniu szczepienia zarówno szpital jak i sam bohater, który znalazł się na ustach całej Polski, zabrali głos w sprawie.

Czytaj także: NFZ kontroluje szpital. Powód: szczepienie poza kolejnością

Zenon Jahns powiedział mediom podczas konferencji zorganizowanej z okazji szczepień w szpitalu, że poddał się szczepieniu, gdyż jest ambasadorem tychże i w ten sposób chce nakłonić społeczeństwo do tego, aby poddawali się szczepieniu, bo to nie szkodzi, a może przynieść pożytek Słowa starosty potwierdził Michał Sobolewski, prezes szpitala, który osobiście zaprosił starostę do udziału w szczepieniu i poprosił go o bycie ambasadorem całego przedsięwzięcia.

Co wykazała kontrola NFZ w śremskim szpitalu? Odpowiedź znajdziecie w czwartkowym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej lub w e-wydaniu dostępnym dzień wcześniej.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...