12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Alert pogodowy! IMGW ostrzega przed silnymi i porywistymi wiatrami
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Alert pogodowy! IMGW ostrzega przed silnymi i porywistymi wiatrami

Podobnie, jak w ostatnich kilku dniach, także i dziś IMGW w Poznaniu ostrzega przed nadchodzącymi silnymi i porywistymi wiatrami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał alert pogodowy, w którym ostrzega przed silnymi i porywistymi wiatrami.

Synoptycy prognozują, że 14 marca do godziny 14.00 na terenie całej Wielkopolski wystąpi, w tym także na terenie powiatu śremskiego, wystąpi zjawisko umiarkowanego i dość silnego wiatru.

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu. – czytamy w komunikacie pogodowym IMGW.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Poznaniu prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia na 80 procent.

Podobnie zatem jak dnia wczorajszego możemy się spodziewać strażackich interwencji związanych z wiatrołomami. Wczoraj służby śremskiej straży pożarnej odnotowały cztery tego typu zdarzenia. Trzy z nich dotyczyły stricte powalonych i połamanych gałęzi, które blokowały przejazd, jedno natomiast związane było z uszkodzoną linią energetyczną.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...