7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Biedronka rusza ze sprzedażą testów na obecność przeciwciał COVID-19
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Biedronka rusza ze sprzedażą testów na obecność przeciwciał COVID-19

Już od poniedziałku każdy zainteresowany będzie mógł samemu sprawdzić, czy jego organizm wytworzył przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19.

Od poniedziałki 15 marca w sieci sklepów Biedronka dostępny będzie test Primacovid to tak zwany test serologiczny, pozwalający wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19.

Jak podaje sieć wynik badania dostępny jest w około 10 minut o pobrania próbki krwi pacjenta. Test szwajcarskiej firmy PRIMA Lab będzie kosztował 49,99 zł. Dyskont zaznacza równocześnie, że jeden klient będzie mógł zakupić jednorazowo maksymalnie trzy sztuki testu na obecność przeciwciał.

Jak podaje Biedronka, dokładność testu wynosi 98,3 procent.

Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej – komentuje Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Producent zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...