24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportWrócili na tory
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wrócili na tory

Po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią covid-19 na tory wrócili kręglarze Ogniska TKKF Sokół. Okazją był 13. Turniej im. Mariana Szczepaniaka.

Coroczne zawody ku uczczenia pamięci zasłużonego dla Ogniska TKKF kręglarza i działacza rozegrano w minioną sobotę. Odbyły się one z zachowaniem reżimu sanitarnego w skromnym, bo 14-osobowym gronie. Zawodnicy i zawodniczki oddawali po 30 rzutów na torze. Mimo dłuższej przerwy w treningach i zawodach kręglarze nie zapomnieli jak się kula o czym najlepiej świadczą osiągane rezultaty. Aż 10 na 14 wyników było bowiem z tak zwanym „plusem”. Najlepszy w całej stawce okazał się Kacper Przepiórka, który zgromadził 449 punktów, co dało mu zwycięstwo wśród mężczyzn. Drugie miejsce zajął Rafał Wachowiak (432), a zacięta była walka o trzecią lokatę. Ostatecznie brąz wywalczył Wiesław Hantkiewicz, który wykulał 429 punktów, a zaledwie o jeden strącony kręgiel mieli Andrzej Gorzkiewicz i Tomasz Wojciechowski, którzy tym samym otarli się o podium. Wyniki z plusem osiągnęli także Roman Robaszyński (426) i Wiesław Staniszewski (425).

Na wysokim poziome o miejsca na podium walczyły także kobiety. W walce o turniejowe zwycięstwo Magdalena Kaźmierczak okazała się o jeden punkt lepsza od Krystyny Kocemba. Złota medalista wykulała 438 punktów, a srebrna 437. Brąz padł z kolei łupem Marii Michałowskiej.

Kolejne zawody zaplanowano na 20 marca. Będzie to pierwsze kulanie mistrzowskie w ramach walki o miano najlepszego kręglarza sekcji w 2021 roku.

A to ciekawe