2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościStraż pożarna szuka rąk do pracy

Straż pożarna szuka rąk do pracy

Niezbyt często nadarza się okazja, aby móc wstąpić w szeregi straży pożarnej. Taka właśnie pojawiła się w Śremie. PSP Śrem ogłosiło nabór dwóch osób na docelowe stanowisko starszy ratownik.

Nabór „z ulicy” nie zdarza się często, dlatego takie okazje są doskonałą szansą do tego, aby spróbować dostać się do formacji, która w opinii polskiego społeczeństwa cieszy się największym zaufaniem. Ostatni taki nabór w śremskiej jednostce straży pożarnej przeprowadzony został w 2017 roku.

Chętni do śremskiej straży pożarnej mają czas do 15 marca. Tego właśnie dnia upływa termin składania dokumentów aplikacyjnych. Zatem czasu pozostało niewiele. Szkoda, aby taka okazja przeszła koło nosa.

Jakie wymagania stawiane są kandydatom? Przede wszystkim musi być to osoba z polskim obywatelstwem korzystająca z pełni praw publicznych, posiadająca średnie wykształcenie i niebędąca karana oraz naturalnie sprawna fizycznie.

Niezbędnym jest także posiadanie prawa każdy kategorii „B”. Posiadanie innych uprawnień, jak prawo jazdy „C+E, D”, uprawnień elektroenergetycznych 1KV, do obsługi pilarek spalinowych, itp. będzie dodatkowym atutem, za który kandydat otrzyma dodatkowe punkty przy naborze.

Nabór do służby rozbity jest na kilka etapów: I – ocena dokumentów; II – test sprawności fizycznej; III – sprawdzian z pływania; IV – sprawdzian lęku wysokości; V – test wiedzy; VI – ocena dokumentów; VII – rozmowa kwalifikacyjna; VIII – ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej.

Wszelkie informacje niezbędne dla kandydatów znajdują się na internetowej stronie PSP Śrem oraz są udzielana telefonicznie pod nr. tel. 47 77 19 303 oraz 47 77 19 300.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...