3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Mimo wysiłku nie udało się uratować kobiety
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Mimo wysiłku nie udało się uratować kobiety

Przykra wiadomość z jednego z mieszkań w bloku przy ul. Chopina w Śremie. Pomimo wysiłku służb straży pożarnej i załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie udało się uratować życia mieszkanki bloku.

Służby straży pożarnej około południa zostały powiadomione o operacji zabezpieczenia lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został skierowany do pacjentki.

Na miejscu okazało się, jak dowiedzieli się strażacy, że nie ma karetki, natychmiast ruszyli na pomoc kobiecie, która jej potrzebowała. Jak przekazał Miłosz Zdęga, strażak dowodzący akcją ratunkową, działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pacjentce z nagłym zatrzymaniem krążenia pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem urządzenia AED, przenośnego defibrylatora.

Działania ratownicze strażaków były kontynuowane do przylotu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a później JRG Śrem wspierało w nich czynności medyczne prowadzone już przez załogę helikoptera ratowniczego.

Niestety blisko godzinny wysiłek kilkunastu osób zaangażowanych w przywrócenie funkcji życiowych kobiecie nie przyniósł zamierzonego skutku. Lekarz stwierdził zgon śremianki.

Śmigłowiec LPR został skierowany na miejsce, ponieważ w tym czasie nie było w powiecie wolnej karetki pogotowia. Jeden z naziemnych zespołów wyjazdowych w tym czasie prowadził czynności ratownicze w Krajkowie (pow. poznański).

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...