2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościGIS ostrzega przed mięsem z Biedronki i Lidla

GIS ostrzega przed mięsem z Biedronki i Lidla

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenia publiczne dotyczące dwóch partii mięsa wyprodukowanego dla sieci Biedronka i Lidl.

Chodzi o produkty mięsne firmy Animex, konkretnie sznycel z fileta z piersi kurczaka 300 g z terminem ważności do niedzieli 7 marca tego roku i o numerze partii: 2272003053. To produkt przygotowany dla Biedronki.

Natomiast jeśli chodzi o Lidla to mamy tutaj do czynienia partią mięsa mielonego z fileta z kurczaka 400 g również wyprodukowanego przez firmę Animex. Chodzi o produkt z numerem partii: 2261003858 i terminem przydatności do spożycia: 04.03.2021.

Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny, „w wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella z grupy O:9 w 4 z 5 próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka”.

Jak zaznacza GIS, mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...