4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności GIS ostrzega przed mięsem z Biedronki i Lidla
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

GIS ostrzega przed mięsem z Biedronki i Lidla

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenia publiczne dotyczące dwóch partii mięsa wyprodukowanego dla sieci Biedronka i Lidl.

Chodzi o produkty mięsne firmy Animex, konkretnie sznycel z fileta z piersi kurczaka 300 g z terminem ważności do niedzieli 7 marca tego roku i o numerze partii: 2272003053. To produkt przygotowany dla Biedronki.

Natomiast jeśli chodzi o Lidla to mamy tutaj do czynienia partią mięsa mielonego z fileta z kurczaka 400 g również wyprodukowanego przez firmę Animex. Chodzi o produkt z numerem partii: 2261003858 i terminem przydatności do spożycia: 04.03.2021.

Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny, „w wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella z grupy O:9 w 4 z 5 próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka”.

Jak zaznacza GIS, mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...