7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Kultura To będą piękne wnętrza!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

To będą piękne wnętrza!

Śremski Ośrodek Kultury szykuje się do remontu piwnic. - Jesteście ciekawi, co kryją piwniczne zakamarki Śremskiego Ośrodka Kultury? Będzie stylowo, funkcjonalnie i przede wszystkim bardzo kulturalnie! Zmieniamy się dla WAS! - czytamy na stronie ŚOK.

Do modernizacji piwnic dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury szykowała się już od dawna. – Od momentu objęcia funkcji dyrektora w moim zamyśle było to, aby budynek w całości był wyremontowany – mówi Anna Szmyt – Baranowska. Remonty podzielono na dwie części. Dwa lata temu wyremontowano parter i piętro. Teraz przyszedł czas na piwnice.

Drugi etap remontu siedziby ŚOK podyktowany jest tym, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów. W tym momencie wiemy już z czego najchętniej korzystają nasi mieszkańcy, jakie zajęcia cieszą się ich zainteresowaniem. Jest to najlepszy moment na drugą część modernizacji – uzasadnia swoją decyzję dyrektor.

Po remoncie piwnic budynek na ulicy Mickiewicza wzbogaci się o 120 m² dodatkowej powierzchni użytkowej, która będzie przeznaczona na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. – W wyremontowanych piwnicach będą cztery niepowtarzalne i wielofunkcyjne sale edukacyjne z zapleczem socjalnym. Będziemy mogli w jednym miejscu zorganizować warsztaty plastyczne, teatralne i pszczelarskie. Swoją przestrzeń znajdą też pasjonaci modelarstwa, krótkofalarstwa i mali majsterkowicze – opowiada dyrektor. Dodaje także, że w chwili obecnej wykonane zostały projekty wszystkich pomieszczeń. W kolejnych etapach należy uzyskać zgody, pozwolenia oraz ekspertyzy. Następnie trzeba wykonać kosztorysy branżowe, które pozwolą na zaplanowanie budżetu.

Kiedy rozpocznie się modernizacja pomieszczeń? Wszystko uzależnione jest od środków finansowych. – Do dnia 30 listopada bieżącego roku należy złożyć wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet infrastruktura domów kultury. Modernizacja odbędzie się przy współudziale inwestycyjnym gminy Śrem – wyjaśnia Anna Szmyt – Baranowska.

Życzymy powodzenia w realizacji tego przedsięwzięcia. Sukces Śremskiego Ośrodka Kultury będzie sukcesem także dla naszych mieszkańców, którzy w pięknych przestrzeniach będą mogli czerpać pełnymi garściami ze śremskiej kultury.

Źródłofot. ŚOK
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...