19.1 C
Śrem
piątek, 18 czerwca, 2021
Strona główna Kultura To będą piękne wnętrza!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

To będą piękne wnętrza!

Śremski Ośrodek Kultury szykuje się do remontu piwnic. - Jesteście ciekawi, co kryją piwniczne zakamarki Śremskiego Ośrodka Kultury? Będzie stylowo, funkcjonalnie i przede wszystkim bardzo kulturalnie! Zmieniamy się dla WAS! - czytamy na stronie ŚOK.

Do modernizacji piwnic dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury szykowała się już od dawna. – Od momentu objęcia funkcji dyrektora w moim zamyśle było to, aby budynek w całości był wyremontowany – mówi Anna Szmyt – Baranowska. Remonty podzielono na dwie części. Dwa lata temu wyremontowano parter i piętro. Teraz przyszedł czas na piwnice.

Drugi etap remontu siedziby ŚOK podyktowany jest tym, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów. W tym momencie wiemy już z czego najchętniej korzystają nasi mieszkańcy, jakie zajęcia cieszą się ich zainteresowaniem. Jest to najlepszy moment na drugą część modernizacji – uzasadnia swoją decyzję dyrektor.

Po remoncie piwnic budynek na ulicy Mickiewicza wzbogaci się o 120 m² dodatkowej powierzchni użytkowej, która będzie przeznaczona na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. – W wyremontowanych piwnicach będą cztery niepowtarzalne i wielofunkcyjne sale edukacyjne z zapleczem socjalnym. Będziemy mogli w jednym miejscu zorganizować warsztaty plastyczne, teatralne i pszczelarskie. Swoją przestrzeń znajdą też pasjonaci modelarstwa, krótkofalarstwa i mali majsterkowicze – opowiada dyrektor. Dodaje także, że w chwili obecnej wykonane zostały projekty wszystkich pomieszczeń. W kolejnych etapach należy uzyskać zgody, pozwolenia oraz ekspertyzy. Następnie trzeba wykonać kosztorysy branżowe, które pozwolą na zaplanowanie budżetu.

Kiedy rozpocznie się modernizacja pomieszczeń? Wszystko uzależnione jest od środków finansowych. – Do dnia 30 listopada bieżącego roku należy złożyć wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet infrastruktura domów kultury. Modernizacja odbędzie się przy współudziale inwestycyjnym gminy Śrem – wyjaśnia Anna Szmyt – Baranowska.

Życzymy powodzenia w realizacji tego przedsięwzięcia. Sukces Śremskiego Ośrodka Kultury będzie sukcesem także dla naszych mieszkańców, którzy w pięknych przestrzeniach będą mogli czerpać pełnymi garściami ze śremskiej kultury.

Źródłofot. ŚOK

A to ciekawe

Głośny wybuch w Śremie. Wysadzono bankomat

Policja w Śremie około godziny 2 w nocy otrzymała zgłoszenie o wybuchu w jednym z bloków przy ul. Chłapowskiego. Na miejscu okazało się, że...

Fakty i mity na temat e-mobilności

Produkcja elektrolitu generuje wiele odpadów i zużywa dużo energii? Mit! Jeśli chcesz wypić słodką herbatę, dodajesz do niej cukier i mieszasz. Tak właśnie działa proces...

Kiermasz charytatywny dla Olgi Miśkiewicz

Olga Miśkiewicz z Kiszkowa w Wielkopolsce to malutka dziewczynka, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. - SMA to bardzo ciężka choroba genetyczna....