7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Będą rozdawać darmowe maseczki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Będą rozdawać darmowe maseczki

Od soboty, 27 lutego w całym kraju zacznie obowiązywać zakaz noszenia przyłbic, szalików, chust itp. Zdaniem rządu nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki. Naprzeciw nowym wymaganiom wyszło stowarzyszenie „Pomocna dłoń”, które wraz z gminą Śrem rozda darmowe maseczki.

– W sobotę, w godzinach od 9.00 do 12.00 w trzech punktach w Śremie pojawią się nasi wolontariusze, którzy będą rozdawać pakiety z maseczkami – wyjaśnia Paweł Wawrzyniak. Będzie ich można spotkać na deptaku przy Jubilacie, w okolicach targowiska oraz na deptaku na ul. Kościuszki.

Inicjatorami akcji są stowarzyszenie „Pomocna dłoń – akcja wsparcia dla seniorów w Śremie” oraz gmina Śrem. – Udało nam się również pozyskać wsparcie kilku radnych miejskich – dodaje koordynator akcji.

Przypomnijmy, że nakaz noszenia maseczek zapowiedział na środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Nakaz ten zacznie obowiązywać od soboty, 27 lutego.

Tylko maseczki skutecznie bronią nas przed wirusem – zapewnia minister

Jak tłumaczyła prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, konsultant krajowy ds. epidemiologii, przyłbica nie zasłania szczelnie twarzy, dlatego patogeny takie jak wirus SARS-CoV-2 mogą się dostawać przez szczeliny. – Na podstawie ponad 200 badań wykazano, że prawidłowo noszone maseczki, zasłaniające nos i usta, chronią nas najlepiej. Takie zamienniki jak chusty, szaliki czy przyłbice są nieskuteczne – dodała prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz.

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...