0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Aktualności Rusza rekrutacja do przedszkoli i klas I
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rusza rekrutacja do przedszkoli i klas I

Od poniedziałku, 22 lutego ruszyło postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych. Potrwa ono przez miesiąc. Jak wyglądają formalności?

W gminie Śrem nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I szkół podstawowych odbędzie się elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej – link.

Jak informują urzędnicy, aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi naboru do przedszkoli i szkół podstawowych należy wejść na stronę internetową, wybrać ikonę „przedszkole” lub „szkoła podstawowa”, a następnie przejść do zakładki „dokumenty”.

W „informatorze dla rodzica” zamieszczona jest zbiorcza informacja dot. naboru oraz informacja w jaki sposób dokonać elektronicznego zapisu dziecka do przedszkola czy szkoły podstawowej.

Od poniedziałku, 22 lutego dostępna jest zakładka „Wypełnij wniosek/podanie” za pomocą, której można wypełnić elektronicznie dokumentację dotyczącą naboru. Wypełnione, wydrukowane oraz podpisane dokumenty wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć w przedszkolu/szkole podstawowej pierwszego wyboru.

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego:

  • Od 22 lutego od godz. 7.00 do 12 marca do godz. 15.00 – składanie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, wydrukowanych i podpisanych wniosków wraz z załącznikami (oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów).
  • 19 marca godz. 12.00  – opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  • Od 22 marca od godz. 7.00 do 23 marca do godz. 15.00 – złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
  • 24 marca godz. 12.00 – opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Postępowanie uzupełniające do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych odbędzie się według poniższego planu:

  • Od 7 czerwca od godz. 7.00 do 11 czerwca do godz. 15.00 – składanie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, wydrukowanych i podpisanych wniosków wraz z załącznikami (oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów).
  • 15 czerwca godz. 12.00 – opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  • Od 16 czerwca od godz. 7.00 od 17 czerwca do godz. 15.00 – złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
  • 18 czerwca godz. 12.00 – opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Natomiast w pozostałych gminach powiatu śremskiego rekrutacja odbędzie się w tradycyjnej formie. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w sekretariatach lub na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...