17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremJacek Jaśkowiak gościł w Śremie
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Jacek Jaśkowiak gościł w Śremie

Prezydent Poznania, a jednocześnie prezes zarządu stowarzyszenia Metropolia Poznań i stowarzyszenia Wielkopolska – kierunek Europa gościł w środę w Śremie ma zaproszenie burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.

Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń w działalności obu samorządów, w tym inwestycyjnych i pozyskiwania inwestorów, ale Jacek Jaśkowiak chciał zapoznać się również zarówno z tym, co udało się śremskiemu samorządowi już dokonać, jak i przedyskutować różne formy wzajemnego współdziałania.

Obaj samorządowcy w asyście swoich pracowników spotkali się najpierw w śremskim ratuszu, by o wspomnianych sprawach podyskutować i wymienić się swoimi doświadczeniami, a także poszukać wspólnych rozwiązań w wielu sprawach. W spotkaniu uczestniczył także Marek Pakowski, wójt Brodnicy.

Rozmawiano o wspólnej promocji potencjału gospodarczego Poznania i Śremu na targach inwestycyjnych, o wspólnej organizacji imprez sportowych, rozwiązaniach problemów mieszkaniowych dla osób w podeszłym wieku, z zainteresowaniem prezydenta spotkały się ścieżki pieszo-rowerowe, jakie powstają w Śremie. Ważnym ustaleniem była też deklaracja pomocy Jacka Jaśkowiaka w staraniach związanych z przywróceniem połączenia kolejowego Śrem-Czempiń.

Prezes Jaśkowiak odpowiedział na nasze pytania dotyczące powstałego niedawno stowarzyszenia Wielkopolska – kierunek Europa, mówiąc o celach i powodach powołania stowarzyszenia a także o jego rozwoju i planach na przyszłość, także politycznych.

Potem prezydent Poznania wizytował Muzeum Śremskie, gdzie zwiedził dwie wystawy i nowoczesną salę widowiskową. Zaprezentowano mu koncepcję zagospodarowania śremskiej wieży ciśnień jak Wieżę Pamięci Powstania Wielkopolskiego, którą pochwalił i podzielił się ze swoimi rozmówcami swoją koncepcją stworzenia muzeum powstania wielkopolskiego w Poznaniu.

Kolejnym obiektem z którym zapoznał się Jacek Jaśkowiak był kompleks sportowy Śremskiego Sportu na Staszica.

A to ciekawe