24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleKolejny kierowca zakończył podróż w kanale ulgi
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kolejny kierowca zakończył podróż w kanale ulgi

To cud, że skończyło się tylko na skasowaniu auta. We wtorek, 16 lutego 19-latka wpadła w poślizg, uderzyła w barierę energochłonną i zjechała do kanału ulgi. To kolejny taki przypadek w tym miejscu.

– 16 lutego o godz. 09.45, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że na moście nad kanałem ulgi samochód osobowy przerwał barierę energochłonną i spadł. Sprawą zajęli się policjanci patrolówki. Z ich ustaleń wynika, że 19-letnia mieszkanka gminy Śrem, kierująca renault modus nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i jechała za szybko. To spowodowało, że wpadła w poślizg, uderzyła w barierę energochłonną, a następnie zjechała do kanału ulgi rzeki Warty – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska.

Młoda kobieta została zabrana do szpitala. Wstępne badania nie wykazały poważnych obrażeń. – Nastolatka, która od kilku miesięcy ma prawo jazdy, była trzeźwa, została pouczona. Policjanci, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia zgodnie twierdzą, że młoda kobieta kierująca samochodem miała bardzo dużo szczęścia i wszystko skończyło się tylko na uszkodzeniach auta, które prawdopodobnie nadaje się do kasacji – dodaje oficer prasowa KPP w Śremie.

Zdaniem policji zdarzenie to powinno być przestrogą nie tylko dla młodych kierowców, ale dla wszystkich kierujących, którzy nie jeżdżą z prędkością bezpieczną. – Jest to już kolejne zdarzenie w tym samym miejscu. Dokładnie 17 stycznia br. doszło tam do podobnego wypadku – przypomina Ewa Kasińska.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe