3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Posłanka z naszego okręgu przeszła do Hołowni
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Posłanka z naszego okręgu przeszła do Hołowni

Posłanka Nowoczesnej zmieniła partyjne barwy. Paulina Hennig-Kloska przeszła do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Ten krok pozwoli ruchowi Polska 2050 na stworzenie koła poselskiego w Sejmie.

Paulina Hennig-Kloska odeszła z Nowoczesnej. W poniedziałek, 15 lutego posłanka potwierdziła przejście do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. O tym, że Paulina Hennig-Kloska ma zamiar zmienić partyjne barwy mówiło się już w ubiegłym tygodniu. Jednak Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej zdementowała te informacje. – Paulina nigdzie nie idzie – pisała na Twitterze.

Posłanka z naszego okręgu przeszła do Hołowni

Stało się jednak inaczej. Do ruchu Szymona Hołowni dołączyło również kilka innych osób. – Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworga nowych członków. Są to: posłanka Paulina Hennig-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi – czytamy w komunikacie ruchu.

– To jest dla mnie naprawdę ważny dzień. Podjęłam decyzję o przystąpieniu do Polski2050 Szymona Hołowni. Przez ostatnie tygodnie miałam okazję poznać bliżej Szymona i jego ruch. Uwierzyłam w niego, bo jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce, takie, jakie miałam wchodząc do polityki w 2015 roku. Wierzę, że przewróci scenę polityczną i jest szansą na przerwanie rządów złej władzy. Dlatego chcę go wesprzeć na tak wczesnym etapie. Dziś twardo stoję na nogach i wiem co robię – przekonuje Paulina Hennig-Kloska.

Posłanka w swoim oświadczeniu zapewnia, że nie zmienia poglądów i dalej będzie walczyć o demokratyczne państwo prawa, niezależność mediów, godność polskich kobiet, rozsądek, umiar i odpowiedzialność w polityce.

Z różnych powodów zaufaliście mi w 2019 r. Każdy powód dla którego posłaliście mnie do Sejmu był, jest i będzie dalej dla mnie bardzo ważny. Wyruszam w tę drogę, bo czuję, że mam nosa, że to jest wreszcie ta zmiana w polskie polityce, na którą czekamy. Byłam i będę rzecznikiem współpracy na opozycji. Dalej mamy wspólne cele do osiągnięcia. Obiecałam Wam, że będę sprawcza. Stąd moja decyzja – tłumaczy posłanka Polska 2050

Przejście Pauliny Hennig-Kloski do ruchu Polska 2050 pozwoli na utworzenie koła poselskiego w Sejmie, bowiem do jego założenia potrzeba minimum trzech posłów. Przypomnijmy, że wcześniej szeregi ruchu Szymona Hołowni zasiliły posłanki: Hanna Gill-Piątek z Lewicy oraz Joanna Mucha z Koalicji Obywatelskiej. Do Polska 2050 przeszedł również senator Jacek Bury.

Rozgoryczenia takim rozwojem spraw nie kryją członkowie Koalicji Obywatelskiej. – Zdradziła Ryszarda Petru. Zdradziła Adama Szłapkę. Zdradzi Hołownię. Cała Paulina – podsumowuje Joanna Scheuring-Wielgus.

do Śremu zawitała posłanka Koalicji Obywatelskiej – Paulina Hennig-Kloska

 

Paulina Hennig-Kloska pochodzi z Gniezna. Do Sejmu startowała z okręgu 37, do którego również należy powiat śremski. W ostatnim czasie posłanka aktywnie wspierała Strajk Kobiet. – Jako Nowoczesna, również Nowoczesna Śrem jesteśmy zaskoczeni decyzją posłanki. Ostatnio mocno podkreślała swoje przywiązanie i chęć pracy dla Nowoczesnej. Jako partia parlamentarna zdajemy sobie sprawę, że należy budować szeroką koalicję. Jednak takie działania nie służą budowie zaufania. Być może przyjdzie nam współpracować w przyszłości. My pracujemy dalej i robimy swoje – podkreśla Marcin Chwałczyński.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...