7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Uwaga! Wilki w gminie Brodnica
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Namacalne dowody działalności wilków na terenie gminie Brodnica. Dziś myśliwi i leśniczy natknęli się na resztki dwóch cielaków, które padły ofiarą tych drapieżników.

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie oraz nieopodal lasku brodnickiego natrafiono na resztki dwóch cielaków, które padły ofiarą wilków. Wokół pozostawionych resztek widoczne były ślady na śniegu pozostawione przez psowatych mięsożerców.

W związku z tym zarówno leśnicy jaki i myśliwi ostrzegają mieszkańców okolicy przed tym, aby dobrze na noc zabezpieczali swoje zwierzęta gospodarskie. Jeżeli to możliwe nie zapuszczali się także do lasu. Wszak wilk jak poczuje człowieka to raczej schodzi mu z drogi, ale to dzikie zwierzę i nigdy nie można mieć pewności, jak się ono zachowa.

Leśnicy natomiast przestrzegają, aby psów czy innych zwierząt nie puszczać luzem w lesie. Wszak jest to zakazane kodeksem wykroczeń (za wyjątkiem polowań), ale niewielu właścicieli czworonogów o tym pamięta. Szczególnie teraz, kiedy w brodnickich lasach występują wilki, może to źle się skończyć dla naszego pupila.

Populacja wilka w Polsce odraza się. Od 2005 roku notuje się wzrost populacji wilka w Polsce, obecnie szacuje się jego liczebność na około 2000 osobników. Wilk w Polsce objęty jest ścisłą ochroną od 1998 roku.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...