3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Więzienie za spowodowanie śmiertelnego wypadku
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Więzienie za spowodowanie śmiertelnego wypadku

4 maja 2019 roku przed godziną 23 na cieszącym się złą sławą łuku na trasie Nochowo – Wyrzeka doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zginęła 19-latka ze Śremu. Za kierownicą samochodu siedział wówczas 18-letni Michał Sz. Decyzją sądu kierowca ma trafić na półtora roku do więzienia.

Zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku z 4 maja 2019 roku. – Wyrok wydany 14 grudnia i jest to wyrok skazujący na bezwzględną karę pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku – mówi Renata Mikołajczak z prokuratury rejonowej w Śremie.

Wyrok zdawać by się mogło surowy, ale to nic w porównaniu ze stratą, jaką poniosła rodzina 19-ltniej Klaudii, jedynej ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.

Jak ustaliło dochodzenie 18-letni wówczas Michał Sz., kierując samochodem osobowym marki mercedes, przed Wyrzeką, na łuku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie dachował na przydrożnym polu. Na skutek rolowania samochodu 19-latka siedząca z tyłu wypadła z auta.

Kiedy na miejsce dotarły służby ratunkowe rozpoczęła się walka o życie nastolatki. Dziewczyna jeszcze walczyła, ale walkę tę przegrała w szpitalu. Kilka godzin po wypadku dziewczyna zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

W chwili wypadku 18-latek był trzeźwy. W momencie wypadku prawo jazdy młody kierowca posiadał zaledwie od trzech miesięcy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...