24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Dolsk Brakuje pielęgniarki – trudna sytuacja w dolskiej przychodni
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Brakuje pielęgniarki – trudna sytuacja w dolskiej przychodni

Niezbyt dobre informacje docierają do nas z Dolska. Tam w Przychodni Lekarza Rodzinnego „Familia” brakuje pielęgniarki środowiskowej. Poprzednia z końcem roku poszła na emeryturę. Teraz została jedna, a pacjentów nie ubywa.

Dolska przychodnia boryka się z problemem kadrowym. Musi radzić sobie tylko z jedną z pielęgniarek środowiskowych. Taka sytuacja jest już od początku roku i póki co nic nie wskazuje na to, żeby miała się ona zmienić. Władysława Mroczek, kierownik „Familii” załamuje ręce, bo od roku szuka pielęgniarki, a chętnych nie ma.

Sytuacja jest trudna. Od ubiegłego roku szukamy pielęgniarki, robimy to od czasu, kiedy dowiedzieliśmy się, że jedna z nich z końcem 2020 roku wybiera się na emeryturę – mówi kierowniczka przychodni. – Póki co nam się to nie udaje – dodaje.

Jedyna pielęgniarka środowiskowa, która pozostała w przychodni ma ręce pełne pracy. Ma swoich pacjentów, którymi się zajmuje, a kolejnych przyjąć nie może. Nawet jeśli by chciała, to wiąże się to z przekroczeniem limitów Narodowego Funduszu Zdrowia. Nikt by jej nie wynagrodził za pracę z pacjentami.

Kto na tym cierpi? Cierpią ci, którzy do tej pory korzystali z opieki pielęgnacyjnej w domach. Po odejście jednej z nich na emeryturę pozostawieni zostali samemu sobie.

Kierownictwo „Familii” stara się, jak tylko może by załatać dziurę w załodze, ale nie jest to łatwe. – Szukałam wszędzie. W Śremie i w okolicy, ale nie ma chętnych. W zasadzie to wszędzie brakuje pielęgniarek. – tłumaczy Władysława Mroczek. – Pielęgniarki pracują na kontrakcie, ale my nawet jesteśmy skłonni zatrudnić ją na umowie o pracę. Byle tylko była jakaś osoba chętna podjęcia się tej pracy – dopowiada.

Jeżeli są jakieś pielęgniarki, które chciałby podjąć pracę w dolskiej „Familii” powinny się ona skontaktować z przychodnią, dzwoniąc pod numer telefonu 61 282 58 37.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...