4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremTrwają szczepienia dla seniorów. Do punktu możesz dojechać za darmo

Trwają szczepienia dla seniorów. Do punktu możesz dojechać za darmo

Od 25 stycznia trwają powszechne szczepienia przeciw COVID-19. Około 1200 seniorów zgłosiło chęć zaszczepienia się w śremskim szpitalu. Z tej grupy zaszczepionych zostało ponad 240 osób. Szczepionkę przyjęło również 120 osób przebywających w domu pomocy społecznej. Do akcji #SzczepimySię włączyli się strażacy, którzy dowożą osoby potrzebujące do punktów szczepień.

Ponad pół miliona strażaków w Polsce dołączyło do akcji #SzczepimySię. Do ich zadań należy dowiezienie potrzebujących do punktów szczepień. Z tej pomocy korzystają osoby, które same nie są w stanie dotrzeć na miejsce. Dzieje się tak również w powiecie śremskim. Tu z pomocą przyszli druhowie z OSP w Pyszącej i Chwałkowie Kościelnym. – Jesteśmy od tego, by pomagać – zapewniają.

Przypomnijmy, że na terenie gminy Śrem koordynowaniem transportu zajmuje się Jolanta Pawliczak. Na przejazd można umówić się pod numerem telefonu – 534 564 452, który dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że na transport można się umawiać tylko w przypadku posiadania wyznaczonego terminu szczepienia.

Osoby mieszkające na terenie gminy Dolsk, niemające możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, mogą kontaktować się w sprawie transportu pod numerem telefonu – 61 28 25 426. W gminie Brodnica – 61 28 42 507.

Natomiast w Książu Wlkp. koordynacją transportu na szczepienia zajmuje się Krzysztof Korasiak. Dojazd można umawiać pod numerem – 722 323 308.

Od 25 stycznia trwają powszechne szczepienia przeciw COVID-19. Z informacji uzyskanych z lokalnego punktu szczepień – Przychodni BELLUS, w ramach Narodowego Programu Szczepień od tego dnia do 10 lutego, zaszczepionych zostało 72 mieszkańców naszej gminy – informują urzędnicy ksiąskiego magistratu

Do tej pory na szczepienia w gminie Książ Wlkp. zapisało się 300 ksiąskich seniorów, co stanowi blisko 37 proc. wszystkich osób w wieku powyżej 70 lat.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...