21.5 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremTrwają szczepienia dla seniorów. Do punktu możesz dojechać za darmo
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Trwają szczepienia dla seniorów. Do punktu możesz dojechać za darmo

Od 25 stycznia trwają powszechne szczepienia przeciw COVID-19. Około 1200 seniorów zgłosiło chęć zaszczepienia się w śremskim szpitalu. Z tej grupy zaszczepionych zostało ponad 240 osób. Szczepionkę przyjęło również 120 osób przebywających w domu pomocy społecznej. Do akcji #SzczepimySię włączyli się strażacy, którzy dowożą osoby potrzebujące do punktów szczepień.

Ponad pół miliona strażaków w Polsce dołączyło do akcji #SzczepimySię. Do ich zadań należy dowiezienie potrzebujących do punktów szczepień. Z tej pomocy korzystają osoby, które same nie są w stanie dotrzeć na miejsce. Dzieje się tak również w powiecie śremskim. Tu z pomocą przyszli druhowie z OSP w Pyszącej i Chwałkowie Kościelnym. – Jesteśmy od tego, by pomagać – zapewniają.

Przypomnijmy, że na terenie gminy Śrem koordynowaniem transportu zajmuje się Jolanta Pawliczak. Na przejazd można umówić się pod numerem telefonu – 534 564 452, który dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że na transport można się umawiać tylko w przypadku posiadania wyznaczonego terminu szczepienia.

Osoby mieszkające na terenie gminy Dolsk, niemające możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, mogą kontaktować się w sprawie transportu pod numerem telefonu – 61 28 25 426. W gminie Brodnica – 61 28 42 507.

Natomiast w Książu Wlkp. koordynacją transportu na szczepienia zajmuje się Krzysztof Korasiak. Dojazd można umawiać pod numerem – 722 323 308.

Od 25 stycznia trwają powszechne szczepienia przeciw COVID-19. Z informacji uzyskanych z lokalnego punktu szczepień – Przychodni BELLUS, w ramach Narodowego Programu Szczepień od tego dnia do 10 lutego, zaszczepionych zostało 72 mieszkańców naszej gminy – informują urzędnicy ksiąskiego magistratu

Do tej pory na szczepienia w gminie Książ Wlkp. zapisało się 300 ksiąskich seniorów, co stanowi blisko 37 proc. wszystkich osób w wieku powyżej 70 lat.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe