2.2 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Chcą rozwijać boks
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Chcą rozwijać boks

Nowy Śremski Klub Bokserski „Warta” zastąpi w 2022 roku sekcję bokserską Śremskiego Klubu Sportowego „Warta”. – Chcemy się rozwijać. Liczymy, że jako odrębny klub będziemy mogli pozyskać środki z różnych źródeł – powiedział Krzysztof Lewandowski, kierownik sekcji bokserskiej Warta, a w także przyszły wiceprezes ŚKB „Warta”

Oficjalne zebranie założycielskie nowego klubu w naszym mieście odbyło się 4 lutego. Zgodnie z tym co za zgodą członków oraz zarządu Śremskiego Klubu Sportowego „Warta” ustalono pod koniec 2020 roku sekcja bokserska przystępuje wraz z początkiem 2021 roku do formalnego odłączenia i tworzy nowy – Śremski Klub Bokserski, który będzie mógł się starać o dotacje na 2022 rok.

Nadal będziemy „Warciarzami”, tyle, że w innej formie prawnej – mówi Krzysztof Lewandowski. – Zatrzymujemy barwy klubowe oraz prawda do historii, której początek sięga roku 1929. Chcemy iść do przodu i jeszcze bardziej się rozwijać. Nowy klub to nowe perspektywy, a przede wszystkim nowe możliwości finansowania. Wierzymy, że jako odrębny klub będziemy mogli pozyskać znacznie więcej środków z różnych źródeł, które z kolei pomogą nam w dalszym rozwoju boksu w Śremie – dodał.

W spotkaniu założycielskim uczestniczyli Krzysztof Lewandowski, Marcin Dębski, Patryk Klupś i Paweł Chwiłkowski, którzy wejdą w skład zarządu nowego klubu bokserskiego w Śremie. Jego siedmioosobowy skład uzupełnią Martyna Lewandowska, Olga Ratajczak oraz Dominik Sworowski, jako przedstawiciel ŚKS Warta.

Choć jeszcze oficjalnie nie zapadły decyzje, to już wiadomo, że prezesem Śremskiego Klubu Bokserskiego „Warta” będzie Marcin Dębski, a jego zastępcą Krzysztof Lewandowski.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...