8.5 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Sport Chcą rozwijać boks
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Chcą rozwijać boks

Nowy Śremski Klub Bokserski „Warta” zastąpi w 2022 roku sekcję bokserską Śremskiego Klubu Sportowego „Warta”. – Chcemy się rozwijać. Liczymy, że jako odrębny klub będziemy mogli pozyskać środki z różnych źródeł – powiedział Krzysztof Lewandowski, kierownik sekcji bokserskiej Warta, a w także przyszły wiceprezes ŚKB „Warta”

Oficjalne zebranie założycielskie nowego klubu w naszym mieście odbyło się 4 lutego. Zgodnie z tym co za zgodą członków oraz zarządu Śremskiego Klubu Sportowego „Warta” ustalono pod koniec 2020 roku sekcja bokserska przystępuje wraz z początkiem 2021 roku do formalnego odłączenia i tworzy nowy – Śremski Klub Bokserski, który będzie mógł się starać o dotacje na 2022 rok.

Nadal będziemy „Warciarzami”, tyle, że w innej formie prawnej – mówi Krzysztof Lewandowski. – Zatrzymujemy barwy klubowe oraz prawda do historii, której początek sięga roku 1929. Chcemy iść do przodu i jeszcze bardziej się rozwijać. Nowy klub to nowe perspektywy, a przede wszystkim nowe możliwości finansowania. Wierzymy, że jako odrębny klub będziemy mogli pozyskać znacznie więcej środków z różnych źródeł, które z kolei pomogą nam w dalszym rozwoju boksu w Śremie – dodał.

W spotkaniu założycielskim uczestniczyli Krzysztof Lewandowski, Marcin Dębski, Patryk Klupś i Paweł Chwiłkowski, którzy wejdą w skład zarządu nowego klubu bokserskiego w Śremie. Jego siedmioosobowy skład uzupełnią Martyna Lewandowska, Olga Ratajczak oraz Dominik Sworowski, jako przedstawiciel ŚKS Warta.

Choć jeszcze oficjalnie nie zapadły decyzje, to już wiadomo, że prezesem Śremskiego Klubu Bokserskiego „Warta” będzie Marcin Dębski, a jego zastępcą Krzysztof Lewandowski.

- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...