27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNareszcie wrócimy do kina!
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Nareszcie wrócimy do kina!

Kinoteatr Słonko ostatni seans filmowy wyświetlił ponad dziewięćdziesiąt dni temu. Od tego czasu drzwi śremskiego kina były zamknięte. W ubiegłym tygodniu rząd podjął decyzję, że od 12 lutego otwiera kina. Ucieszyli się nie tylko kinomaniacy!

Wszyscy widzowie już stęsknili się za filmem na dużym ekranie. Obsługa Kinoteatru Słonko też nie ukrywa radości. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli znów zaprosić Was w nasze progi. Te trzy miesiące to był dla nas bardzo trudny czas – mówi kierownik Słonka, Waldemar Paszkiewicz.

Czas może i trudny, ale ekipa kina wykorzystała go bardzo dobrze. – Przez ten okres rozpoczęliśmy tworzyć historię naszego kina. Jak zapewne zdążyliście już Państwo zauważyć, co tydzień publikowane były materiały z cyklu „Historyczne kadry kina Słonko”. Docieraliśmy do różnych ciekawostek i informacji związanych z działalnością naszego kina. Odbyliśmy wiele pasjonujących spotkań, przebrnęliśmy przez stosy wydawnictw archiwalnych i książek – opowiada Paszkiewicz.

Dziś atmosfera w kinie jest bardzo gorąca. Trwają przygotowania, aby powitać pierwszych gości. Najważniejszy jest dobór odpowiedniego repertuaru, co okazuje się jest nie lada wyzwaniem. – Bardzo wiele premier zostało przełożonych na późniejszy termin. W piątek po ogłoszeniu decyzji dotyczącej otwarcia kin, sytuacja zrobiła się bardzo dynamiczna. Musieliśmy działać błyskawicznie, aby w tak krótkim okresie czasu skontaktować się z dystrybutorami filmowymi w celu ustalenia dostępności konkretnych tytułów i warunków ich wyświetlania. Dodatkowo jest to też duże przedsięwzięcie logistyczne, aby praktycznie w tydzień, wszystkie kina zdążyły otrzymać dyski z filmami na czas. Cieszymy się, że w Śremie będziemy mieli możliwość wyświetlenia aż czterech filmów. Każdy na pewno będzie miał możliwość wybrać coś dla siebie. Warto dodać, że aż dwa nasze tytuły pokażemy przedpremierowo – mówi kierownik śremskiego kina. Nie pozostaje nam nic innego tylko korzystać!

Pamiętajcie Państwo, że w kinie obowiązuje limit 50 % miejsc. W sumie na widowni może zasiąść 58 osób. Należy dezynfekować ręce oraz wypełnić covidowy formularz.

A cena biletów? Spokojnie nie zmieniła się!

W takim razie do zobaczenia w kinie!

A to ciekawe