9.4 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem „Smoki” zapraszają do wspólnego dziergania
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

„Smoki” zapraszają do wspólnego dziergania

„Włóczkomiania” - pod takim hasłem Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej” Smoki” działające przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem wraz z jej opiekunką panią Marią Stefaniak zapraszają wszystkich do udziału w niezwykłej akcji. Ma to być wspólne „strykowanie” czy też dzierganie, jak kto woli.

Potrzebne są przede wszystkim dobre chęci no i włóczka, bo bez tego nie powstaną wełniane szaliki, rękawiczki czy czapki, którymi następnie będą obdarowywani potrzebujący. Bo „dobro zawsze powraca” – a tej dewizie od zawsze jest wierna pomysłodawczyni całej akcji, pani Maria Stefaniak.

– Zaczniemy dziergać najpierw: szaliki, opaski, czapki, ponieważ zima jeszcze trwa. Jak już się wprawimy, zaczniemy dziergać bardziej ambitnie. Mamy nadzieję, że wspólnie możemy zrobić dużo dobrego dla innych. Dla nas – dziergających to dobre, wspólne spędzenie czasu wolnego z rodziną a także z nowymi znajomymi. Chcemy też wykorzystać recykling, dlatego prosimy Państwa o przegląd swoich szaf, garderób i przekazania nam wyrobów nadających się do prucia, w celu pozyskania niezbędnej włóczki – apeluje pani Maria i dodaje, że zaprasza też do współpracy także wolontariuszy – rowerzystów, którym powierzone zostanie bardzo ważne zadanie.

W bieżącym roku Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Smoki” obchodzi 15 lecie działalności. – Z tej okazji chcielibyśmy czynnie podziękować wszystkim darczyńcom i sponsorom za dobro, które otrzymaliśmy. Potrzebujemy chętnych do współpracy i włóczkę. Zapraszamy: dzieci, młodzież osoby dorosłe bez względu na płeć do wspólnego „strykowania”. Na razie musimy to robić zdalnie w domu. Tych, którzy nie potrafią nauczymy. Nauczymy strykować nie tylko na drutach ale i na szydełku, a jak trzeba to i na palcach – mówi koordynatorka koła Maria Stefaniak. To co zostanie wykonane, zostanie przekazane potrzebującym z terenu całego powiatu śremskiego.

Miejsca przekazywania i odbierania włóczki oraz wykonanych robótek:

1. Biblioteka Publiczna ul. Grunwaldzka 10 w godz. otwarcia,

Biblioteka Publiczna Filia przy moście ul. Kilińskiego 2 – w godzinach otwarcia,

2. Śremski Ośrodek Kultury ul. Mickiewicza 77 od pn – pt od godz.9.00 do 13.30

3. Księgarnia przy Rynku – pl.20 października od pn do pt. od godz. 9.00 do 17.00

4. Świetlica Wiejska w Psarskiem ul. Owocowa 6 -wtorki, środy, czwartki od 16.00 do 19.00

Można również przekazywać na ten cel, czyli na zakup włóczki, datki pieniężne. Należy je wpłacać na konto Fundacji z dopiskiem „Włóczkomania”.

Nr konta: 56 9084 0003 0002 9261 2000 0001

A oto „namiary” na osoby, które udzielą w sprawie tej akcji wszystkie niezbędne informacje: 501 226 818 – Maria S.; 661 516 119 – Jolanta J.; 695 501 254 – Dorota W.

Zgłoszenia można dokonać także za pośrednictwem Facebooka, na którym Koło „Smoki” mają swój profil.

 

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...