-2.2 C
Śrem
piątek, 21 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale Wypadek na Obwodnicy. Kierowca był zakleszczony we wraku auta
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wypadek na Obwodnicy. Kierowca był zakleszczony we wraku auta

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło dzisiejszego ranka na obwodnicy Zbrudzewa. Zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe.

Kilkanaście minut po godzinie 6 służby otrzymały informacje o wypadku: zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na drodze wojewódzkiej 434 na obwodnicy Zbrudzewa. Jedno z auto po zderzeniu wypadło z drogi i zatrzymało się na dachu na pobliskim polu.

Na miejsce udały się zastępy z JRG Śrem oraz OSP Niesłabin i OSP Pysząca, a także karetki pogotowia i policja.

Sytuacja wyglądała na nieciekawą. Wprawdzie obaj kierujący pojazdami byli przytomni, ale jeden z nich był zakleszczony we wraku samochodu. Strażacy przez kilkanaście minut wycinali fragmenty karoserii auta, żeby bezpiecznie ewakuować poszkodowanego z pojazdu i przekazać załodze karetki pogotowia.

W zderzeniu uczestniczyło także trzecie auto, jednak w tym przypadku nie stało się nic kierującemu. O jego samochód otarł się ford, który zderzył się niemal czołowo z seatem.

Wg wstępnych ustaleń policji, do wypadku doprowadził kierujące seatem, który jadąc w kierunku Śremu zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na chwilę publikacji tekstu droga jest zablokowana i na miejscu jeszcze pracują służby. Policja wyznaczyła objazd przez wieś Zbrudzewo.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Nie brakuje chętnych na remont dróg w gminie

Do przetargu na remont dróg w Brodnicy stanęło trzech oferentów, przy czym żaden nie jest z naszego powiatu i każdy mieści się w cenie,...

Śremska policjantka dała Julce nadzieję

„Pani kierownik, proszę podziękować ode mnie tej internetowej pani policjantce. U nas w domu dużo się zmieniło, mama ma pracę, ojciec już z nami...

Ponad pół powiatu w niebieskiej strefie ASF

Ponad pół powiatu śremskiego znalazło się w niebieskiej strefie ASF, czyli w obszarze zagrożenia afrykańskim pomorem świń. W tej strefie znalazły się gminy Śrem,...