14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Wypadek na Obwodnicy. Kierowca był zakleszczony we wraku auta
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wypadek na Obwodnicy. Kierowca był zakleszczony we wraku auta

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło dzisiejszego ranka na obwodnicy Zbrudzewa. Zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe.

Kilkanaście minut po godzinie 6 służby otrzymały informacje o wypadku: zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na drodze wojewódzkiej 434 na obwodnicy Zbrudzewa. Jedno z auto po zderzeniu wypadło z drogi i zatrzymało się na dachu na pobliskim polu.

Na miejsce udały się zastępy z JRG Śrem oraz OSP Niesłabin i OSP Pysząca, a także karetki pogotowia i policja.

Sytuacja wyglądała na nieciekawą. Wprawdzie obaj kierujący pojazdami byli przytomni, ale jeden z nich był zakleszczony we wraku samochodu. Strażacy przez kilkanaście minut wycinali fragmenty karoserii auta, żeby bezpiecznie ewakuować poszkodowanego z pojazdu i przekazać załodze karetki pogotowia.

W zderzeniu uczestniczyło także trzecie auto, jednak w tym przypadku nie stało się nic kierującemu. O jego samochód otarł się ford, który zderzył się niemal czołowo z seatem.

Wg wstępnych ustaleń policji, do wypadku doprowadził kierujące seatem, który jadąc w kierunku Śremu zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na chwilę publikacji tekstu droga jest zablokowana i na miejscu jeszcze pracują służby. Policja wyznaczyła objazd przez wieś Zbrudzewo.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Licznie zebrani członkowie koła i zaproszeni goście wysłuchali hymnu łącznościowców, po czym głos zabrał prezes koła ppłk w st. spocz. Józef Żeleźny. Witając zebranych...