2.2 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale Pijani zatrzymani. Potencjalni mordercy w rękach policji
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pijani zatrzymani. Potencjalni mordercy w rękach policji

Śremscy policjanci wyeliminowali z dróg potencjalnych morderców. Jeden miał 2,5 promila, kierująca innym autem 1,5, a – obywatel Bułgarii – nota bene poszukiwany – także 2,5 promila alkoholu w organizmie!

Niechlubnymi rekordzistami ostatnich dni są kierujący 32-letni obywatel Bułgarii oraz 57-letni mieszkaniec gminy Śrem. Ten pierwszy miał blisko 2,5 a ten drugi równie 2,5 promila alkoholu. Do kompletu należy dorzucić jeszcze kobietę, 45-letnią mieszkankę gminy Śrem, która miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Do ujęcia tej trójki doszło na przestrzeni trzech dni: od środy do soboty minionego tygodnia.

27 stycznia, dzielnicowi w Śremie na ulicy Wiosny Ludów zatrzymali 57-latka. Tego samego dnia zatrzymano 45-latkę na ul. Zamenhofa, a pijanego i poszukiwanego Bułgara złapano w sobotę 30 stycznia.

Wszystkie zatrzymania to efekt działań osób trzecich, które widząc niepokojącą sytuację, dziwne zachowanie się kierujących na drodze, nie bali się reagować i powiadomić odpowiednie służby.

„Pamiętajmy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!” – apeluje śremska policja.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...