24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościOgnisko w środku zimy? Dlaczego nie!
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Ognisko w środku zimy? Dlaczego nie!

Wolontariusze dwoją się i troją, by zebrać fundusze na odbudowę domu w Wyrzece. Przyjaciele poszkodowanych rodzin organizują licytacje na Facebooku oraz zachęcają do zbiórek. Postanowili również zorganizować ognisko.

– Nie czekaj na ognisko do wiosny! Zabierz ze sobą rodzinę, dobry humor i trochę gotówki – zachęca Basia Sokołowska, inicjatorka wydarzenia. Ognisko odbędzie się w sobotę, 13 lutego na boisku sportowym w Wyrzece, przy ul. Szkolnej 16. – Zapraszamy! Będzie wielkie ognisko, kiełbaski, bigos, zupa gulaszowa i inne rarytasy. Wstęp to jedyne 5 zł, a cały dochód zostanie przeznaczony dla państwa Łysiak, którzy 12 stycznia stracili swój dom – dodaje Basia Sokołowska. Początek ogniska zaplanowano na godzinę 14.00.

Ognisko w środku zimy? Dlaczego nie!

Ponadto wolontariusze wciąż zachęcają do wpłat na konto pomagam.pl, na którym prowadzona jest zbiórka dla pogorzelców. – Mama przez wiele lat pracowała w starej szkole, a później w nowym budynku, jako nauczyciel, a potem dyrektor. Tata również pracował w szkole zajmując się ogrzewaniem, bieżącymi naprawami oraz pielęgnacją terenu przynależącego do szkoły. Uczestniczyli w wychowaniu i kształceniu wielu młodych ludzi. Nieraz popołudniami pomagali w nauce i szkolnych zadaniach. W dniu tragedii mieszkańcy Wyrzeki przybiegli im z pomocą. To dzięki nim, rodzicom i bratu udało się uratować rzeczy osobiste, meble oraz rodzinne pamiątki. Za tą ofiarność bardzo im dziękuję – wspomina Zuzanna Synowiec, córka państwa Łysiak.

Wyrzeka pożar budynku

Na Facebooku powstała również grupa, która prowadzi licytacje na rzecz państwa Łysiak. Można tam znaleźć wiele ciekawych pozycji.

Chciałabym, aby kiedyś rodzice mogli wrócić do tego miejsca, gdzie mają ogród, z którego co roku pochodzą przepyszne jabłka i pachnące pomidory. Za każdą, nawet symboliczną pomoc, serdecznie dziękuję i proszę o udostępnianie zbiórki – dodaje Zuzanna Synowiec

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe