19.1 C
Śrem
piątek, 18 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziś wyjątkowa niedziela! 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inny niż w latach ubiegłych, ale wcale nie mniej kolorowy i radosny. Od samego rana na ulicach wszystkich miast pojawili się wolontariusze. Jak idzie zbiórka?

Śremscy wolontariusze pojawili się na ulicach już o godzinie 9.00 rano. Mimo niskiej temperatury z ich twarzy nie znika uśmiech. – Świeci słońce. Jest piękna pogoda. Warto wybrać się na spacer i wrzucić datek do puszki – zachęcają.

Wolontariusze przyznają, że śremianie dość chętnie dzielą się tym, co znajdą w portfelach, choć podobno w latach ubiegłych robili to częściej. – Ale nie poddajemy się! – zapewniają. Wolontariuszy, zarówno tych małych, jak i tych dużych spotkamy na ulicach do godziny 15.00. Następnie zbiórka przeniesie się do Internetu. Od godziny 16.00 na antenie TV Relax odbędzie się program na żywo, a w nim aukcje telefoniczne, reportaże i materiały archiwalne. W sali Muzeum Śremskiego zagrają Hope, Roxana Tutaj & Good Omen, Gustave i Korek. Transmisja koncertu on-line dostępna będzie na Facebooku.

Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim również planuje wejścia na żywo na swoim profilu na Facebooku. – Cała impreza WOŚP w Książu Wlkp. będzie relacjonowana na żywo na Facebooku Centrum Kultury w godzinach 16.00 – 20.00 – zaprasza Mariola Kaźmierczak.

Ponadto każdy sztab (Śrem/Brodnica, Dolsk i Książ Wlkp.) prowadzi aukcje i licytacje w Internecie. Znaleźć tam można wiele ciekawych ofert. Są gadżety WOŚP, vouchery oraz słodkie niespodzianki.

Przydatne linki:

Śrem – https://www.facebook.com/krowkamala

Książ Wlkp. – https://www.facebook.com/ckksiazwielkopolski

Dolsk – https://www.facebook.com/SztabWOSPDolsk

Brodnica – https://www.facebook.com/groups/163685040994684

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Głośny wybuch w Śremie. Wysadzono bankomat

Policja w Śremie około godziny 2 w nocy otrzymała zgłoszenie o wybuchu w jednym z bloków przy ul. Chłapowskiego. Na miejscu okazało się, że...

Fakty i mity na temat e-mobilności

Produkcja elektrolitu generuje wiele odpadów i zużywa dużo energii? Mit! Jeśli chcesz wypić słodką herbatę, dodajesz do niej cukier i mieszasz. Tak właśnie działa proces...

Kiermasz charytatywny dla Olgi Miśkiewicz

Olga Miśkiewicz z Kiszkowa w Wielkopolsce to malutka dziewczynka, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. - SMA to bardzo ciężka choroba genetyczna....