7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziś wyjątkowa niedziela! 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inny niż w latach ubiegłych, ale wcale nie mniej kolorowy i radosny. Od samego rana na ulicach wszystkich miast pojawili się wolontariusze. Jak idzie zbiórka?

Śremscy wolontariusze pojawili się na ulicach już o godzinie 9.00 rano. Mimo niskiej temperatury z ich twarzy nie znika uśmiech. – Świeci słońce. Jest piękna pogoda. Warto wybrać się na spacer i wrzucić datek do puszki – zachęcają.

Wolontariusze przyznają, że śremianie dość chętnie dzielą się tym, co znajdą w portfelach, choć podobno w latach ubiegłych robili to częściej. – Ale nie poddajemy się! – zapewniają. Wolontariuszy, zarówno tych małych, jak i tych dużych spotkamy na ulicach do godziny 15.00. Następnie zbiórka przeniesie się do Internetu. Od godziny 16.00 na antenie TV Relax odbędzie się program na żywo, a w nim aukcje telefoniczne, reportaże i materiały archiwalne. W sali Muzeum Śremskiego zagrają Hope, Roxana Tutaj & Good Omen, Gustave i Korek. Transmisja koncertu on-line dostępna będzie na Facebooku.

Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim również planuje wejścia na żywo na swoim profilu na Facebooku. – Cała impreza WOŚP w Książu Wlkp. będzie relacjonowana na żywo na Facebooku Centrum Kultury w godzinach 16.00 – 20.00 – zaprasza Mariola Kaźmierczak.

Ponadto każdy sztab (Śrem/Brodnica, Dolsk i Książ Wlkp.) prowadzi aukcje i licytacje w Internecie. Znaleźć tam można wiele ciekawych ofert. Są gadżety WOŚP, vouchery oraz słodkie niespodzianki.

Przydatne linki:

Śrem – https://www.facebook.com/krowkamala

Książ Wlkp. – https://www.facebook.com/ckksiazwielkopolski

Dolsk – https://www.facebook.com/SztabWOSPDolsk

Brodnica – https://www.facebook.com/groups/163685040994684

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...