3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności 29. Finał WOŚP. W Brodnicy również grają
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

29. Finał WOŚP. W Brodnicy również grają

Krówka Mała nie zapomniała o najmniejszej gminie w naszym powiecie i także w Brodnicy trwa kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wszędzie, gdzie się da wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy próbują dotrzeć ze swoimi puszkami. W końcu ten raz w roku trwa zbiórka na bardzo ważny cel. Dlatego też, podobnie jak przed rokiem, także nie mogło ich zabraknąć w gminie Brodnica, gdzie również mają miejsce atrakcje związane z 29. Finałem WOŚP.

Bazą jest tzw. „13 Posterunek”, czyli świetlica wiejska w Brodnicy, gdzie można przyjść wrzucić przysłowiową złotówkę i otrzymać orkiestrowe serduszko. Cały czas także można kupić drobne fanty, które również dostępne są w świetlicy. Oczywiście całość zysku zostanie przekazana na konto WOŚP.

WOŚP w Brodnicy

Wczoraj natomiast w Brodnicy zakończyły się orkiestrowe licytacje. Było ich 60, czyli całkiem sporo, a kwota jaką udało się z nich uzyskać przerosła oczekiwania organizatorów. – Z licytacji mamy już ponad 10 tysięcy złotych – mówi Małgorzata Sajkiewicz, sołtys Brodnicy, która również mocno zaangażowana jest w finał w miejscowości. A licytowano sporo. Był m.in. voucher na przelot śmigłowcem, była drobne gadżety, a nawet meble!

Bardzo wielkim zainteresowaniem cieszyły się domowe wypieki. Tych zabrakło już w sobotę i wieczorem trzeba było ponownie upiec kilka ciast, żeby na niedzielny finał starczyło dla każdego. No cóż, znów nie starczyło, a liczba przygotowanych blach pełnych słodkości była znacząca. To tylko pokazuje, jakim wielkim zainteresowaniem w tych trudnych dla każdego czasach, cieszy się finał w Brodnicy.

Ponadto cały czas na ulicach Brodnicy oraz Iłówca można spotkać wolontariuszy z puszkami i uśmiechami na twarzy, pomimo tego, że pogoda lekko mroźna.

Również cały czas na wodzie znajdują się kajakarze, którzy płyną 29 kilometrów na 29. Finał WOŚP.

Z uwag na obostrzenia epidemiczna tradycyjnego światełka do nieba nie będzie, niemniej ekipa z Brodnicy przygotowała coś w zamian. Co? Tego do końca zdradzić nie chcieli, zachęcili jednak do zajrzenia o godzinie 20.00 na facebookową stronę Naszej Brodnicy. Tam będzie można zobaczyć co przygotowano.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...