4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Sport Dziewczyny też boksują
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dziewczyny też boksują

Młodzi adepci boksu z Warty Śrem wzięli udział w konsultacjach sparingowych, które odbyły się w Poznaniu. Wśród zawodników były także dwie dziewczyny. – Pokazaliśmy się z dobrej strony – podsumował trener Krzysztof Lewandowski.

Na sparingi do klubu Bagdasarian Boxing Club udała się sześcioosobowa reprezentacja śremskiego klubu. Obok gospodarzy przeciwnikami Warciarzy byli zawodnicy z takich klubów, jak: Obra Zbąszyń, Akademia Sportu Jakub Czaprowicz, Klub Bokserski Olimpia Poznań , KKS Sporty Walki Poznań  i WKS SOKÓŁ Piła.

Podopieczni Krzysztofa Lewandowskiego i Patryka Klupsia stoczyli sześć walk. Ponieważ były ty sparingi nie było końcowych werdyktów. Bardzo dobrze w ringu zaprezentowali się Marta Skałecka i Dawid Szymaniak, którzy w oczach trenerów zasłużyli na największe wyróżnienie. Trener Lewandowski zadowolony był także z debiutu Aleksandra Kalinowskiego.

Olek stoczył walkę z doświadczonym zawodnikiem z Gniezna i poradził sobie bardzo dobrze. Takie doświadczenie dla niego, ale także pozostałych naszych młodych bokserów jest niezwykle cenne – powiedział trener Warty.

Pecha miał natomiast Arkadiusz Perdoch. Otrzymał bowiem silny cios na wątrobę i nie mógł kontynuować walki. Barwy śremskiego klubu w Poznaniu reprezentowali także Jakub Banaszak i Magdalena Lange.

Cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z zaproszenia Bagdasarian Boxing Club Poznań i już szykujemy się na kolejny wyjazd. Tym razem, w najbliższą sobotę, udamy się do klubu Sporty Walki Gostyń, gdzie po raz kolejny będziemy mogli się sprawdzić między linami w konfrontacji z przeciwnikami z innych klubów – podsumował Krzysztof Lewandowski.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...