3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności 29 kilometrów w kajaku na 29. Finał WOŚP
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

29 kilometrów w kajaku na 29. Finał WOŚP

Grupa przyjaciół z Brodnicy wpadła na pomysł, aby część nadchodzącego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spędzić na wodzie. W kajakach przepłyną 29 kilometrów.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Łukasz Pakowski, radny gminy Brodnica – Cały pomysł narodził się w momencie, kiedy to nasz kolega, leśniczy Marcin Szwarc z Leśnictwa Grzybno, postanowił, że w miesiącu grudniu urlop spędzi w kajaku przepływając Wartę niemalże od źródła do ujścia do Odry – niecodzienną inicjatywę tłumaczy Łukasz Pakowski. – Podczas spotkania naszej paczki zapadła decyzja, że w większym gronie, w bardzo szczytnym celu, dla dzieci, przepłyniemy kajakami 29 kilometrów –  komentuje.

Kajakarze to jedno, ale poza nimi inne osoby włączają się w inicjatywę. – Grupa kolegów z innych przyczyn wsiada na rowery, motocykle i taki sam dystans przejadą do miejsca mety spływu kajakowego – zapowiada Łukasz Pakowski.

Więcej informacji o wydarzeniach związanych z finałem WOŚP w Brodnicy na facebookowym profilu Naszej Brodnicy

Start spływu w finałową niedzielę 31 stycznia o godzinie 11.00 w miejscowości Gogolewo w gminie Książ Wielkopolski. Meta w Jaszkowie. – Z wstępnych obliczeń przeprowadzonych przez Marcina Szwarca czas spływu wyniesie ok 5- 6 godzin – mówi Łukasz Pakowski.

Brodnica WOŚP

 

Po dotarciu do mety nie zabraknie wspólnego ogniska i kiełbaski oraz naturalnie wsparcia szczytnego celu, czyli wpłacenia pieniążków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łukasz Pakowski zapewnia nadto, że wszystko odbędzie się bezpiecznie, z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Czytaj także: Rozkład jazdy WOŚP w powiecie

Źródłofot. WOŚP
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...