19.1 C
Śrem
piątek, 18 czerwca, 2021
Strona główna Sport Jubileuszowo dla WOŚP
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jubileuszowo dla WOŚP

Covid-19 nie stanął na przeszkodzie organizatorom corocznego biegu „Policz się z cukrzycą”, który w ramach wsparcia WOŚP organizuje stowarzyszenie Runners Power.

– Jest orkiestra, to i w Śremie jest bieg „Policz się z cukrzycą” – mówi Ryszard Mitmański, prezes Runners Power. – Ze względu na epidemię nasz jubileuszowy, bo 10 bieg odbywa się w innej formule. Nie ma startu wspólnego, bo rozporządzenia rządu to uniemożliwiają, ale uczestnicy biorą udział w wersji hybrydowej. Wystarczy się zarejestrować i przebiec dowolny dystans, w dowolnym miejscu – dodaje.

Bieg w ramach WOŚP rozpoczął się 10 stycznia i potrwa do 31 stycznia. Aby wziąć udział w akcji trzeba się zarejestrować internetowo pisząc na adres runnerspower2011@gmail.com – wpisując 10 Śremski Bieg „Policz się z cukrzycą”, imię i nazwisko oraz datę urodzenia uczestnika. Należy także uiścić opłatę startową w kwocie nie mniejszej niż 10 zł. Każdy zapisany uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Mamy przygotowanych 250 medali i numerów startowych, które będziemy rozdawać w dniu WOŚP między 9.00, a 13.00 w Parku Wł.Puchalskiego – mówi Ryszard Mitmański. – Mamy już ponad 130 zapisanych i opłaconych uczestników, a liczba każdego dnia rośnie. Biegacze przesyłają nam zdjęcia dokumentujące ich udział w biegu. Zachęcam do zapisów i wsparcia corocznej akcji – dodał.

Cała opłata startowa za udział w 10 Śremskim Biegu „Policz się z cukrzycą” zostanie przekazana na konto Fundacji WOŚP. Podczas rozdawania medali będzie można jeszcze dorzucić swoją cegiełkę do orkiestrowej puszki.

A to ciekawe

Głośny wybuch w Śremie. Wysadzono bankomat

Policja w Śremie około godziny 2 w nocy otrzymała zgłoszenie o wybuchu w jednym z bloków przy ul. Chłapowskiego. Na miejscu okazało się, że...

Fakty i mity na temat e-mobilności

Produkcja elektrolitu generuje wiele odpadów i zużywa dużo energii? Mit! Jeśli chcesz wypić słodką herbatę, dodajesz do niej cukier i mieszasz. Tak właśnie działa proces...

Kiermasz charytatywny dla Olgi Miśkiewicz

Olga Miśkiewicz z Kiszkowa w Wielkopolsce to malutka dziewczynka, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. - SMA to bardzo ciężka choroba genetyczna....