19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Sport Jubileuszowo dla WOŚP
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jubileuszowo dla WOŚP

Covid-19 nie stanął na przeszkodzie organizatorom corocznego biegu „Policz się z cukrzycą”, który w ramach wsparcia WOŚP organizuje stowarzyszenie Runners Power.

– Jest orkiestra, to i w Śremie jest bieg „Policz się z cukrzycą” – mówi Ryszard Mitmański, prezes Runners Power. – Ze względu na epidemię nasz jubileuszowy, bo 10 bieg odbywa się w innej formule. Nie ma startu wspólnego, bo rozporządzenia rządu to uniemożliwiają, ale uczestnicy biorą udział w wersji hybrydowej. Wystarczy się zarejestrować i przebiec dowolny dystans, w dowolnym miejscu – dodaje.

Bieg w ramach WOŚP rozpoczął się 10 stycznia i potrwa do 31 stycznia. Aby wziąć udział w akcji trzeba się zarejestrować internetowo pisząc na adres runnerspower2011@gmail.com – wpisując 10 Śremski Bieg „Policz się z cukrzycą”, imię i nazwisko oraz datę urodzenia uczestnika. Należy także uiścić opłatę startową w kwocie nie mniejszej niż 10 zł. Każdy zapisany uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Mamy przygotowanych 250 medali i numerów startowych, które będziemy rozdawać w dniu WOŚP między 9.00, a 13.00 w Parku Wł.Puchalskiego – mówi Ryszard Mitmański. – Mamy już ponad 130 zapisanych i opłaconych uczestników, a liczba każdego dnia rośnie. Biegacze przesyłają nam zdjęcia dokumentujące ich udział w biegu. Zachęcam do zapisów i wsparcia corocznej akcji – dodał.

Cała opłata startowa za udział w 10 Śremskim Biegu „Policz się z cukrzycą” zostanie przekazana na konto Fundacji WOŚP. Podczas rozdawania medali będzie można jeszcze dorzucić swoją cegiełkę do orkiestrowej puszki.

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...