0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Rozkład jazdy na 29. Finał WOŚP
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rozkład jazdy na 29. Finał WOŚP

Przed nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwotnie miał się odbyć 10 stycznia, jednak z uwagi na pandemię, władze fundacji zmieniły datę na 31 stycznia. Z pewnością będzie to wyjątkowy finał. Jedyny w swoim rodzaju. A co się będzie działo? Szczegóły poniżej.

W niedzielę, 31 stycznia już po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – To będzie finał z głową, bo takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – wyjaśnia Jurek Owsiak.

Do wtorku, 26 stycznia na koncie 29. Finału WOŚP jest już ponad 25 mln zł. I kwota ta stale rośnie. Również w powiecie śremskim ruszyły pierwsze licytacje i zbiórki do wirtualnych puszek.

Gmina Śrem

– 29. Finał WOŚP będzie absolutnie inny niż poprzednie, ale tak samo ważny. A z powodu czasów w jakich przyszło nam żyć – absolutnie wyjątkowy. Kwestowanie na ulicach potrwa w tym roku od godziny 9.00 do 15.00. Potem zapraszamy na Letnią Zadymę w Środku Zimy, która odbędzie się on-line, na antenie tvrelax.pl. Koncerty, relacje, reportaże, licytacje i mnóstwo wspomnień. Będzie inaczej, ale na pewno nie gorzej! – zapewnia Grzegorz Pawlak i zachęca do dokonywania wpłat poprzez e-skarbonkę, którą założyła KRÓWKAmała.

Rozkład jazdy na 29. Finał WOŚP

W Śremie pojawiło się kilka stacjonarnych puszek. Spotkamy je między innymi w sklepach Whisky Shop, w TOTEMIE, w Żabce oraz w Barber Shop i Mc Kebab.

W tym roku, również na innych zasadach odbędzie się tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”. Bieg będzie miał formę hybrydową. – Oznacza to, że uczestnicy biegną dowolny dystans w dowolnym miejscu w terminie między 10 a 31 stycznia 2021 r. a medal będzie można odebrać w dniu orkiestry czyli 31 stycznia w parku Puchalskiego w godz. 9.00 – 13.00 – wyjaśniają członkowie Runner’s Power. Liczba uczestników, którzy otrzymają medale jest ograniczona do 250. Medal i numer startowy otrzymają tylko zapisani i opłaceni uczestnicy. Jak co roku, cała opłata startowa za udział w 10. Śremskim Biegu „Policz się z cukrzycą” zostanie przekazana na konto Fundacji WOŚP.

W Śremie pojawi się również ekipa „Alpiniści dla WOŚP”, która umyje okna w śremskim szpitalu. – Pomysłodawcą akcji jest grupa alpinistów przemysłowych z Trójmiasta. Do akcji przyłączyło się kilkanaście firm z branży, będziemy działać w ponad 20 szpitalach w całej Polsce. Chcemy wesprzeć WOŚP jako branża, wykonując jedno z dobrze znanych nam zadań wykonywanych na co dzień, jakim jest mycie szyb i elewacji, a jednocześnie nagłośnić wydarzenie i zebrać możliwie największą kwotę do e-skarbonki – tłumaczy Maciej Jackowski.

Gmina Brodnica

Mieszkańcy Brodnicy i okolic również będą mogli przyłączyć się do 29. Finału WOŚP. – Nasz lokalny finał będzie skromniejszy w wydarzenia, ale jesteśmy przekonani, że zagramy najradośniej jak się da! – zapewnia Małgorzata Sajkiewicz. Organizatorzy przygotowali kilka atrakcji.

Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywne Brodniczanki” zaprasza na przepyszne ciasto domowe, które będzie można kupić 30 i 31 stycznia przy świetlicy wiejskiej w Brodnicy.

Rozkład jazdy na 29. Finał WOŚP

Na sobotę, 30 stycznia zaplanowano wspólny spacer z kijami, oczywiście z zachowaniem obostrzeń. Spacer rozpocznie się o godzinie 13.00. Zbiórka przy świetlicy wiejskiej. Tymczasem na niedzielę, 31 stycznia organizatorzy planują „sztafetę serc”. Szczegóły dostępne są na profilu społecznościowym – Nasza Brodnica.

Co ważne, w niedzielę w Brodnicy pojawią się wolontariusze z puszkami. Już dziś natomiast działa e-skarbonka. Tydzień przed finałem, 24 stycznia wystartowały licytacje, które możemy obserwować na Facebooku. Co można wylicytować? – Z pewnością pojawią się takie okazy jak: voucher na masaż relaksacyjny, voucher na zabieg kosmetyczny, komplet pościeli, zestaw filiżanek (porcelana japońska), zegarek smartwatch, voucher na wykonanie tortu okolicznościowego czy złota bransoletka z koniczynką – zaprasza do udziału Małgorzata Sajkiewicz.

Gmina Dolsk

Przygotowania do 29. Finału WOŚP w Dolsku ruszyły pełną parą! Ze względu na pandemię, zamiast tradycyjnego spotkania w Dolsku, członkowie sztabu rozwożą do domów 35 wolontariuszy puszki, identyfikatory oraz upominki od Fundacji WOŚP. W tym roku każdy wolontariusz będzie się wyróżniał między innymi maską oraz flagą z serduszkiem Fundacji i logo sponsorów – informuje Tomasz Frąckowiak

Jedno jest pewne. Organizatorzy zapewniają, że do każdej miejscowości w gminie Dolsk dotrze wolontariusz z puszką. – Kwesta uliczna odbędzie się 31 stycznia, ale puszki możecie zapełniać w sklepach i punktach usługowych na terenie gminy Dolsk już w tym tygodniu! – dodaje Tomasz Frąckowiak.

Rozkład jazdy na 29. Finał WOŚP

Ponadto dolski sztab planuje przeprowadzić licytacje internetowe. – Jak co roku, otrzymaliśmy od Fundacji pakiet gadżetów, które przeznaczymy na licytacje, które w tym roku odbędą się przez Internet. Szczegóły na temat tego jak i gdzie licytować podamy wkrótce. Tradycyjnie liczymy także na włączenie się do akcji przez mieszkańców naszej gminy. Przedmioty na licytacje można przekazywać członkom dolskiego sztabu. Jednak już dziś mogę zdradzić, że pojawi się voucher na lot oraz gadżety klubowe Bartka Smektały – podkreśla Tomasz Frąckowiak.

Gmina Książ Wlkp.

– Niezależnie od pogody, styczniowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zawsze gromadził tłumy na ksiąskim rynku. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w tym roku niestety nie będzie możliwości, aby zagrać tak, jak odbywało się to dotychczas. Niemniej jednak kilka charakterystycznych punktów corocznej imprezy towarzyszyć będzie nam w… domach. W dzień finału, 31 stycznia będą mogli Państwo licytować najróżniejsze zestawy za pomocą platformy zakupowej Allegro, standardowo wrzucić datek do puszki, z tą jednak różnicą, że do…wirtualnej. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo na Facebooku Centrum Kultury Książ Wlkp. w godzinach 16.00 – 20.00 – wyjaśnia Mariola Kaźmierczak.

Ponadto już od piątku, 29 stycznia rozpoczynają się imprezy towarzyszące tegorocznemu graniu. W piątkowy wieczór do wspólnej klubowej zabawy zaprasza dj Cometa. Relacja na odbędzie się na kanałach internetowych centrum kultury i dj Comety.

31 stycznia CK Książ Wlkp. zaprasza na wspólne morsowanie. – Tego dnia między godz. 9.00 a 15.00 otwieramy szlabany dla wszystkich orkiestrowych morsów, zarówno dla tych zahartowanych, jak i tych, co chcą zacząć swoją przygodę z zimnymi kąpielami na świeżym powietrzu. I oczywiście dla tych, którzy zrobią to tylko raz dla dobra sprawy! Wystarczy przyjechać na Jarosławki i wejść do zimnej wody wrzucając przy tym dowolną kwotę do puszki WOŚP! Nasze dwa Kulturalne Morsy będą czekać na Was na plaży i chętnie pomogą tym, którzy jeszcze się wahają… – zachęca Mariola Kaźmierczak.

Rozkład jazdy na 29. Finał WOŚP

Tradycyjnie również szykuje się dobra zabawa OFF ROAD 4×4 we Włościejewkach. Na koniec warto wspomnieć, że w Książu Wlkp., wzorem innych miejscowości, pojawiły się również stacjonarne puszki. Jedną z nich znajdziemy w markecie Lida, kolejną w żłobku i przedszkolu „Radosny Maluch”.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...