2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Debiutował z Lechem Poznań. Nie żyje Marek Szymandera
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Debiutował z Lechem Poznań. Nie żyje Marek Szymandera

Kolejną smutną wiadomość przekazała na swojej oficjalnej stronie Warta Śrem. Zmarł bowiem wychowanek klubu – Marek Szymandera. W lutym skończyłby 43 lata.

Znany wszystkim kibicom Warty Marek Szymandera zmarł 25 stycznia. To jeden z najbardziej znanych wychowanków śremskiego klubu. Przygodę z piłką rozpoczął w wieku 12 lat. Cztery lata później zadebiutował w seniorskiej drużynie w meczu o mistrzostwo III ligi. Rywalem był wówczas Lech Poznań. Biało-niebieskie barwy reprezentował przez 14 lat.

Piłkarską karierę zakończył 2 listopada 2008 roku w spotkaniu przeciwko Lechii Kostrzyn. Jest rekordzistą pod względem ilości rozegranych spotkań ligowych. Miał ich na koncie 339. Strzelił 90 goli i jest to drugi wynik w historii klubu.

Należał do najlepszych zawodników ostatniego 50-lecia, a jego syn Kamil poszedł w ślady ojca i reprezentuje barwy Warty występując w drużynie seniorów.

Msza pogrzebowa odbędzie się 29 stycznia o godzinie 12.00 w kościele farnym pod wezwaniem Najśw. Marii Wniebowziętej w Śremie. Marek Szymandera pochowany zostanie na cmentarzu komunalnym w Śremie.

 

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...