19.1 C
Śrem
piątek, 18 czerwca, 2021
Strona główna Sport Debiutował z Lechem Poznań. Nie żyje Marek Szymandera
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Debiutował z Lechem Poznań. Nie żyje Marek Szymandera

Kolejną smutną wiadomość przekazała na swojej oficjalnej stronie Warta Śrem. Zmarł bowiem wychowanek klubu – Marek Szymandera. W lutym skończyłby 43 lata.

Znany wszystkim kibicom Warty Marek Szymandera zmarł 25 stycznia. To jeden z najbardziej znanych wychowanków śremskiego klubu. Przygodę z piłką rozpoczął w wieku 12 lat. Cztery lata później zadebiutował w seniorskiej drużynie w meczu o mistrzostwo III ligi. Rywalem był wówczas Lech Poznań. Biało-niebieskie barwy reprezentował przez 14 lat.

Piłkarską karierę zakończył 2 listopada 2008 roku w spotkaniu przeciwko Lechii Kostrzyn. Jest rekordzistą pod względem ilości rozegranych spotkań ligowych. Miał ich na koncie 339. Strzelił 90 goli i jest to drugi wynik w historii klubu.

Należał do najlepszych zawodników ostatniego 50-lecia, a jego syn Kamil poszedł w ślady ojca i reprezentuje barwy Warty występując w drużynie seniorów.

Msza pogrzebowa odbędzie się 29 stycznia o godzinie 12.00 w kościele farnym pod wezwaniem Najśw. Marii Wniebowziętej w Śremie. Marek Szymandera pochowany zostanie na cmentarzu komunalnym w Śremie.

 

A to ciekawe

Głośny wybuch w Śremie. Wysadzono bankomat

Policja w Śremie około godziny 2 w nocy otrzymała zgłoszenie o wybuchu w jednym z bloków przy ul. Chłapowskiego. Na miejscu okazało się, że...

Fakty i mity na temat e-mobilności

Produkcja elektrolitu generuje wiele odpadów i zużywa dużo energii? Mit! Jeśli chcesz wypić słodką herbatę, dodajesz do niej cukier i mieszasz. Tak właśnie działa proces...

Kiermasz charytatywny dla Olgi Miśkiewicz

Olga Miśkiewicz z Kiszkowa w Wielkopolsce to malutka dziewczynka, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. - SMA to bardzo ciężka choroba genetyczna....