19.2 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnalePolicja złapała złodziei, którzy obrabowali śremską pocztę
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Policja złapała złodziei, którzy obrabowali śremską pocztę

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Śremie rozpracowali przestępczą szajkę, która ma na swoim koncie między innymi obrabowanie urzędu pocztowego w Śremie oraz kradzieże z marketu, myjni bezdotykowych czy paczkomatów.

– Policjanci zatrzymali szajkę, w której dwóch braci zajmowało się włamaniami i kradzieżami, a ich wspólnik był paserem i rozprowadzał narkotyki. Grupa ma na swoim koncie włamanie do Urzędu Poczty Polskiej, marketu, myjni bezdotykowych, kradzież z paczkomatu, kradzieże lusterek samochodowych. Decyzją prokuratora przestępcze trio jest pod dozorem Policji – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Na trop przestępczej grupy działającej na terenie powiatu śremskiego wpadli funkcjonariusze z Poznania i Śremu. – Z policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni śremianin włamał się do pomieszczenia Urzędu Poczty Polskiej i część przedmiotów z włamania przekazał 27-letniemu wspólnikowi, który od kilku miesięcy zajmował się również rozprowadzaniem amfetaminy – dodaje rzecznik.

W czwartek, 21 stycznia policjanci z Poznania i Śremu równolegle w trzech różnych miejscach zatrzymali kilka osób. – Funkcjonariusze na osiedlu Helenki namierzyli 27-letniego śremianina, wobec którego zgromadzono materiał dowodowy świadczący o tym, że przyjmował on różne przedmioty pochodzące z włamań i kradzieży oraz był dilerem narkotykowym. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, kiedy kierował samochodem marki bmw. Okazało się, że był nietrzeźwy. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska.

W tym samym czasie policjanci w starej części Śremu weszli do mieszkania, w którym ukrywał się 29-latek podejrzewany o włamanie do śremskiej poczty. Natomiast na terenie gminy Dolsk funkcjonariusze zatrzymali 45-latka, który od czerwca 2020 roku był stałym odbiorcą amfetaminy od 27-letniego śremianina. U tego mężczyzny również zabezpieczono narkotyki. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Do tej sprawy w kolejnych dniach zatrzymany został jeszcze 18-letni śremianin, brat 29-letniego włamywacza.

– Z ustaleń policjantów pracujących nad tą sprawą wynika, że w nocy z 17 na 18 stycznia br. 29-latek wraz ze swoim 18-letnim bratem włamali się do pomieszczenia Urzędu Poczty Polskiej. Tam otwarli co najmniej 221 paczek, z których ukradli nieustaloną liczbę przedmiotów na szkodę różnych osób i firm. Wśród skradzionego mienia była głównie odzież i kosmetyki. Poza tym takie przedmioty jak: maszynki do robienia tatuaży, pielęgnacji rzęs, ciśnieniomierz, okulary i inne drobne rzeczy. Część tych przedmiotów 29-latek zdążył już sprzedać różnym osobom za drobne kwoty pieniędzy. Część rzeczy włamywacz sprzedał 27-letniemu wspólnikowi, któremu już od jakiegoś czasu przynosił przedmioty skradzione w różnych miejscach Śremu. Narzędzia i części samochodowe zasiliły warsztat samochodowy 27-letniego pasera i dilera narkotykowego, który płacił gotówką i amfetaminą. W cały ten przestępczy proceder uwikłany był też 18-letni brat 29-latka – wyjaśnia rzecznik.

Decyzją prokuratora przestępcze trio jest pod dozorem policji, który zastosowany został również wobec zatrzymanego 45-letniego mieszkańca gminy Dolsk. Sprawa jest w toku.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe