19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Materiał partnera Wygodne i estetyczne – jak wybrać drzwi do garażu?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wygodne i estetyczne – jak wybrać drzwi do garażu?

Dodatkowe drzwi do garażu sprawią, że korzystanie z tego budynku stanie się jeszcze wygodniejsze. Aby rzeczywiście tak było, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Czym kierować się podczas poszukiwania odpowiedniego modelu?

Dlaczego warto zdecydować się na dodatkowe drzwi do garażu?

Przydomowy garaż bardzo często pełni kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest oczywiście stworzenie miejsca na przechowywanie samochodu. Nierzadko jednak w budynku tym trzymane są również rowery czy sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji zieleni wokół domu, a także narzędzia. Wielu właścicieli urządza też w garażu niewielki warsztat do drobnych napraw czy majsterkowania. Ta wielofunkcyjność sprawia, że sama brama garażowa nie zapewnia wygody korzystania z budynku, zwłaszcza w chłodne dni, kiedy jej częste otwieranie obniża temperaturę w środku. Dodatkowe drzwi w takiej sytuacji sprawdzą się więc doskonale.

Drzwi do garażu ogrzewanego

Wybierając boczne drzwi do garażu ogrzewanego, warto zdecydować się na model zapewniający skuteczną ochronę przed stratami ciepła. Wysokie parametry termoizolacyjności to gwarancja, że wnętrze budynku nie będzie się wychładzać, co przekłada się na komfort użytkowania, ale też pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Oprócz odpowiednich materiałów wypełniających skrzydło warto zwrócić uwagę również na takie elementy, jak uszczelki czy przegrody termiczne, które dodatkowo poprawiają parametry termoizolacyjności.

Odporność na włamania

Złodzieje bardzo często dostają się do domów nie głównym wejściem, a przez pomieszczenia gospodarcze przylegające bezpośrednio do części mieszkalnej, jak piwnica czy właśnie garaż. Planując montaż dodatkowych drzwi do tego ostatniego, należy więc zwrócić uwagę na ich klasę antywłamaniową. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będą stalowe drzwi do garażu. Są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, dlatego stanowią skuteczną barierę dla złodziei. Oczywiście istotne znaczenie mają także takie zabezpieczenia jak wielopunktowe ryglowanie czy specjalne zamki.

Drzwi do garażu dopasowane do bramy

Poszukując odpowiednich drzwi do garażu, nie można zapominać również o kwestiach estetyki. Źle dobrane pod względem designu skrzydło zaburzy harmonijny wygląd elewacji, dlatego podczas zakupów trzeba kierować się także jego wyglądem. Ma to szczególnie istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku garaży, w których widoczna jest zarówno brama wjazdowa, jak i drzwi boczne. W takich sytuacjach najlepiej jest zdecydować się na oba te elementy w tym samym kolorze i o identycznym wzorze. Jeśli planujemy zamontować dodatkowe drzwi do garażu np. na tyłach budynku i dopasowanie do bramy pod względem wizualnym nie jest tak ważne, można wybrać nieco inny wzór. Dobrze jednak, by takie drzwi wpisywały się w charakter domu i pasowały do jego stylu.

Trwałe i solidne – drzwi do garażu na lata

Dobrze dobrane drzwi do garażu zapewnią komfort użytkownikom budynku, nie pozwolą niepowołanym osobom dostać się do jego wnętrza, a jednocześnie będą pasowały do elewacji. Oprócz parametrów termoizolacyjności, zabezpieczeń przed włamaniami i wzornictwa pod uwagę koniecznie trzeba wziąć także ich jakość. Wysokiej klasy materiały wykorzystane do produkcji oraz powłoka zabezpieczająca skrzydło przed działaniem czynników atmosferycznych i drobnymi uszkodzeniami to gwarancja długotrwałego użytkowania.

Brama z drzwiami przejściowymi

Zdarza się, że inwestor na etapie budowy garażu nie przewidział dodatkowego wejścia do budynku. Często nie ma w nim miejsca na boczne drzwi lub też ich montaż z innych powodów jest trudny lub nawet niemożliwy. W takich sytuacjach rozsądnym rozwiązaniem jest brama garażowa z drzwiami przejściowymi umieszczonymi w jej skrzydle. Pozwala to korzystać z budynku bez konieczności otwierania całej bramy. W nowoczesnych modelach tego typu drzwi przejściowe mogą być dodatkowo wyposażone w fotokomórkę dla większego bezpieczeństwa użytkowania, a także w systemy zapewniające ochronę przed włamaniami

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...