24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremW każdej gminie działa koordynator ds. transportu na szczepienia
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

W każdej gminie działa koordynator ds. transportu na szczepienia

Od poniedziałku, 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów 70+. Każda z gmin powiatu śremskiego zapewnia nie tylko punkt szczepień, ale i bezpłatny transport dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów z problemami z poruszaniem się.

Zgodnie z wytycznymi rządu każda gmina ma obowiązek zapewnić transport osobom posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami lub mającym trudności z dostępem do punktu szczepień.

Gmina Śrem

Koordynatorem ds. transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień w gminie Śrem jest Jolanta Pawliczak – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy. Numer telefonu dotyczący transportu – 534 564 452, będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Na transport mogą umawiać się osoby z wyznaczonym terminem szczepień.

Gmina Brodnica

Na terenie gminy Brodnica udostępniono nr telefonu – 61 28 42 507, pod którym można uzyskać niezbędne informacje o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 oraz zgłosić potrzebę transportu do punktu szczepień, który znajduje się w przychodni KO-MED w Brodnicy.

Gmina Dolsk

Osoby mieszkające na terenie gminy Dolsk, niemające możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, mogą kontaktować się w sprawie transportu pod numerem telefonu – 61 28 25 426.

Gmina Książ Wlkp.

Mieszkańcy, którzy już zarejestrowali się do szczepienia i potrzebują pomocy w dotarciu do punktu szczepień na terenie gminy, proszeni są o kontakt z gminnym koordynatorem ds. transportu – Krzysztofem Korasiakiem. Można kontaktować się pod numerem telefonu 61 28  22 001 wew.17 lub 722 323 308 w godzinach pracy urzędu, tj. w poniedziałek od 8.00 do 16.00, a od wtorku do piątku – w godzinach od 7.00 do 15.00. Co ważne, osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć opiekun lub przewodnik.

Na koniec jeszcze raz warto podkreślić, że z transportu mogą skorzystać te osoby, które mają już wyznaczony konkretny termin szczepienia.

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe