11.4 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Materiał partnera Egzotyczne blaty bambusowe w kuchni
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Egzotyczne blaty bambusowe w kuchni

Drewno bambusowe przebojem zdobywa uznanie architektów i kolejnych użytkowników. Rewelacyjna kolorystyka, świetne właściwości użytkowe oraz dobra cena powodują, że coraz więcej osób decyduje się na zakup efektownych formatek bambusowych. W naszym sklepie dostępne są formatki z litych elementów drewna klejonych i łączonych po szerokości na mikrowczepy. Takie blaty można olejować bez dodatkowej obróbki i montować w miejscu przeznaczenia.

Wyjątkowa trwałość blatów bambusowych

Jednym z argumentów, który przemawia za inwestycją w blaty bambusowe, jest rewelacyjna trwałość tego surowca. Drewno bambusowe jest o wiele twardsze niż postrzegane jako bardzo solidne drewno klonowe czy dębowe. Duża twardość powoduje, że bambus jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym na ścieranie. Może być to szczególnie ważne w kuchniach, w których żywność jest przygotowywana bezpośrednio na kuchennym blacie.

Ponadto, balaty bambusowe są odporne na kontakt z wodą, nie nasiąkają, nie pęcznieją i nie zmieniają wymiarów pod wpływem oddziaływania wilgoci. Warto dodać, że drewno bambusowe jest wykorzystywane także do budowy i wykańczania różnego rodzaju pomostów i części łodzi, które są narażone na kontakt z wodą morską. Trwałość w takich warunkach to doskonała rekomendacja nawet dla osób, które są wyjątkowo aktywne w kuchni.

Elegancka estetyka jak na pięknym jachcie

Legendarna trwałość blatów bambusowych szybko zdobywa kolejnych zwolenników tego materiału. Architekci i osoby szukające efektu „wow” w swojej aranżacji doceniają także egzotyczną estetykę tego drewna. Nasze blaty bambusowe są dostępne w kolorystyce jasnej i nieco ciemniejszej zbliżonej barwą do koloru, który większość z nas określiłaby jako karmel. Dzięki wyjątkowej fakturze i ciepłej kolorystyce olejowane blaty bambusowe prezentują się naprawdę imponujące.

Spore powierzchnie wykończone efektem nadającym powierzchni połysku lub faktury matowej mogą kojarzyć się z elementami wykończenia efektownych łodzi i jachtów. Blat bambusowy prezentuje się świetnie w każdym oświetleniu i z pewnością może okazać się tym elementem, który nawet do stosunkowo spokojnej aranżacji wniesie odrobinę egzotycznego błysku okraszonego nutą prestiżu. Krótko mówiąc, blat bambusowy zawsze prezentuje się bardzo interesująco.

Klejenie i łączenie blatów bambusowych

Chociaż formatki blatów bambusowych mają ograniczony rozmiar, warto pamiętać o tym, że jest to produkt, który znakomicie nadaje się do różnego rodzaju modyfikacji. Jeżeli aranżacja zakłada zastosowanie blatów o grubości większej niż standardowe 27 mm, to z łatwością można formatki do momentu uzyskania odpowiedniego wymiaru. Podobnie jest z aranżacjami, w których zastosowano blat narożny, albo rozszerzono typową prostą zabudowę kuchenną o dodatkową wyspę lub minibar.

Klejone blaty bambusowe dają możliwość tworzenia połączeń z kolejnymi formatkami niemal bez śladów łączenia. Nasze blaty bambusowe to formatki z elementów klejonych po długości, więc jeżeli uzyskanie jednorodnej faktury powierzchni blatu jest priorytetem, to można to osiągnąć.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...