20.1 C
Śrem
niedziela, 25 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem W Śremie powstaje McDonald’s. Kiedy otwarcie?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

W Śremie powstaje McDonald’s. Kiedy otwarcie?

Na ten moment z pewnością czeka wielu śremian. Zarówno tych małych, jak i większych. Powiedzmy sobie otwarcie, że McDonald’s to jedna z ulubionych restauracji Polaków. Otwarcie planowane jest na przełomie kwietnia i maja.

O tym, że w Śremie powstanie restauracja należąca do jednej z najpopularniejszych amerykańskich sieciówek mówi się już od wielu lat. Wielokrotnie po Śremie krążyły plotki mówiące, że to już wkrótce… Swego czasu mieszkańcy sugerowali, że restauracja powstanie w okolicach stacji paliw przy ul. Kilińskiego. Nic z tego. O restauracji McDonald’s głośniej zrobiło się dopiero w ubiegłym roku. Wówczas do urzędu zaczęły spływać pierwsze dokumenty w tej sprawie.

Dziś jest już jasne, że restauracja powstanie przy ul. Gostyńskiej, tuż przy obwodnicy Śremu. 2 grudnia 2020r. ruszyły prace budowlane. Inwestorem jest spółka McDonald’s Polska. Według tablicy informacyjnej zakończenie robót zaplanowano na 30.04.2021r.

Obecnie w ponad 150 miejscowościach Polski działają 403 restauracje McDonald’s. Każda nowa restauracja to inwestycja warta 6 – 7 mln złotych. McDonald’s jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 22 tys. osób. Również mieszkańcy Śremu i okolic znajdą pracę w nowej restauracji, trwa bowiem rekrutacja.

Warto wspomnieć, że w restauracjach McDonald’s szczególny nacisk położony jest na przestrzeganie procedur produkcji oraz kontrolę jakości, np. w czasie grillowania mięsa (czas i temperatura). Część surowców spożywczych pochodzi z krajowych upraw i hodowli.

Zdajemy sobie sprawę, że wśród śremian znajduje się również spora grupa osób, która sceptycznie podchodzi do tego typu lokali gastronomicznych. Uważają, że serwowane tam jedzenie nie jest pełnowartościowe. Z drugiej strony jest też rzesza fanów „maca”, którzy marzyli o pojawieniu się restauracji McDonald’s w Śremie.

Wszystko w granicach rozsądku. Jeśli burgery i frytki nie staną się naszym podstawowym menu, a jedynie drobnym urozmaiceniem, to z pewnością nikomu nie zaszkodzi od czasu do czasu skorzystać z oferty McDonald’s – zapewnia dietetyk

Poprzedni artykułPojechała prosto do kanału
Następny artykułStarosta ma wątpliwości
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Udowodnili, że ratowanie życia mają we krwi

W minioną sobotę na placu przy OSP Brodnica odbyła się pierwsza – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia akcja krwiodawcza, pod hasłem „Ratowania Życia...

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy...

Poczta Polska ostrzega przed oszustwami

Spółka przypomina, że nie wysyła drogą elektroniczną żadnych wiadomości zawierających prośby o uzupełnienie dokumentacji celnej, dotyczącej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych. Osoby, które...