21.5 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremW Śremie powstaje McDonald’s. Kiedy otwarcie?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

W Śremie powstaje McDonald’s. Kiedy otwarcie?

Na ten moment z pewnością czeka wielu śremian. Zarówno tych małych, jak i większych. Powiedzmy sobie otwarcie, że McDonald’s to jedna z ulubionych restauracji Polaków. Otwarcie planowane jest na przełomie kwietnia i maja.

O tym, że w Śremie powstanie restauracja należąca do jednej z najpopularniejszych amerykańskich sieciówek mówi się już od wielu lat. Wielokrotnie po Śremie krążyły plotki mówiące, że to już wkrótce… Swego czasu mieszkańcy sugerowali, że restauracja powstanie w okolicach stacji paliw przy ul. Kilińskiego. Nic z tego. O restauracji McDonald’s głośniej zrobiło się dopiero w ubiegłym roku. Wówczas do urzędu zaczęły spływać pierwsze dokumenty w tej sprawie.

Dziś jest już jasne, że restauracja powstanie przy ul. Gostyńskiej, tuż przy obwodnicy Śremu. 2 grudnia 2020r. ruszyły prace budowlane. Inwestorem jest spółka McDonald’s Polska. Według tablicy informacyjnej zakończenie robót zaplanowano na 30.04.2021r.

Obecnie w ponad 150 miejscowościach Polski działają 403 restauracje McDonald’s. Każda nowa restauracja to inwestycja warta 6 – 7 mln złotych. McDonald’s jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 22 tys. osób. Również mieszkańcy Śremu i okolic znajdą pracę w nowej restauracji, trwa bowiem rekrutacja.

Warto wspomnieć, że w restauracjach McDonald’s szczególny nacisk położony jest na przestrzeganie procedur produkcji oraz kontrolę jakości, np. w czasie grillowania mięsa (czas i temperatura). Część surowców spożywczych pochodzi z krajowych upraw i hodowli.

Zdajemy sobie sprawę, że wśród śremian znajduje się również spora grupa osób, która sceptycznie podchodzi do tego typu lokali gastronomicznych. Uważają, że serwowane tam jedzenie nie jest pełnowartościowe. Z drugiej strony jest też rzesza fanów „maca”, którzy marzyli o pojawieniu się restauracji McDonald’s w Śremie.

Wszystko w granicach rozsądku. Jeśli burgery i frytki nie staną się naszym podstawowym menu, a jedynie drobnym urozmaiceniem, to z pewnością nikomu nie zaszkodzi od czasu do czasu skorzystać z oferty McDonald’s – zapewnia dietetyk

Poprzedni artykułPojechała prosto do kanału
Następny artykułStarosta ma wątpliwości
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe