4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Materiał partnera Kominek z szybą – bezpieczny i funkcjonalny
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kominek z szybą – bezpieczny i funkcjonalny

Dziś na posiadanie kominka może pozwolić sobie każdy. Urządzenia spełniają różne funkcje – od dekoracyjnej i ozdobnej, aż po wsparcie w ogrzewaniu domu. Dostępne rozwiązania pozwalają dopasować każdy wariant do naszych potrzeb. Jednym z nich jest szyba kominkowa. Kiedy warto po nią sięgnąć?

Szyba w kominku – czy jest potrzebna?

Szyba w kominku stanowi opcjonalny element wyposażenia urządzenia. To oznacza, że jej zakup nie zawsze jest konieczny, warto jednak poznać sytuacje, w których może okazać się niezbędna.

Szkło kominkowe można zastosować w każdym rodzaju kominka, więc do przede wszystkim od nas będzie zależeć decyzja o jego zakupie. Spośród niewątpliwych zalet takiego rozwiązania można wymienić bezpieczeństwo, wygląd oraz wydajność energetyczną.

Szyba kominkowa – poznaj jej zalety

Bezpieczeństwo – to jeden z najważniejszych aspektów zakupu szkła kominkowego. Szklana przegroda stanowi zabezpieczenie przed poparzeniem, na co uwagę powinni zwrócić przede wszystkim rodzice oraz właściciele zwierząt. Sama szyba stanowi także ochronę przed pożarem. Przy zamkniętej komorze nie ryzykujemy ewentualnym rozniesieniem się ognia.

Zwiększenie wydajności – zamknięta komora grzewcza przekłada się także na ilość spalanego biopaliwa. Znacznie większa część energii pochodzącej ze spalania jest oddawana do pomieszczenia. To oznacza, że możemy osiągnąć większą sprawność grzewczą niższym kosztem. Ponadto przy zastosowaniu odpowiedniego wkładu kominkowego może być wsparciem przy ogrzewaniu domu oraz wody użytkowej.

Design – zamknięta konstrukcja ze szkła kominkowego może poskutkować nie tylko efektywnym ogrzewaniem, ale również ciekawym efektem wizualnym. Przede wszystkim prezentuje się ona nowocześnie – mieniące się w szybie płomienie mogą podnieść walor estetyczny pomieszczenia. Samą szklaną zabudowę można dopasować także do każdego z urządzeń – sprawdzi się jednakowo w kominkach klasycznych, narożnych oraz kozach.

Szkło kominkowe kupisz na https://kratki.com/sklep/pl/category/19/szklo-kominkowe.

Czyszczenie szyby – czy stanowi problem?

Częste korzystnie z kominka wymaga również regularnego czyszczenia szyby. Poziom zabrudzeń wynika przede wszystkim z zastosowanego opału. Jeśli chcemy zabezpieczyć szkło przed okopceniem, unikajmy mokrego i wilgotnego drewna.

Do czyszczenia najlepiej stosować przeznaczone do tego detergenty np. w formie pianki. Unikajmy preparatów ściernych, które mogą uszkodzić szybkę. Zrezygnujmy też z płynów do mycia, które mogą doprowadzić do korozji poszczególnych elementów kominka.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...