15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaMateriał partneraIle powinna trzymać bateria w laptopie?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Ile powinna trzymać bateria w laptopie?

Bateria w laptopie nawet najwydajniejsza z biegiem czasu zacznie tracić swoją pojemność i coraz bardziej niedomagać. Efektem jest krótsze działanie laptopa na akumulatorze bez potrzeby bycia przypiętym do gniazdka oraz znacznie dłuższe okresy ładowania. Laptop od razu po zakupie jest zdolny wytrzymać na samej baterii do kilku godzin. Oczywiście wszystko zależy od tego, co na sprzęcie się robi, jakie dodatkowe programy są włączone oraz czy podpięte są dodatkowe urządzenia.

W miarę upływu czasu i coraz większej eksploatacji sprzętu bateria zaczyna słabnąć. Reszta laptopa może dalej sprawnie funkcjonować i nie sprawiać żadnych problemów dla użytkownika. Jednak niesprawna bateria to problem. Bez akumulatora laptop zmienia się z mobilnego w urządzenie stacjonarne, którego działanie jest ograniczone długością kabla oraz położeniem najbliższego gniazdka.

Bateria w laptopie kiedyś się wyczerpie

I nie mowa tutaj o kilkugodzinnej pracy. Baterie mają określoną ilość cykli ładowania, gdzie po przekroczeniu granicy zaczynają wytracać swoją możliwość do magazynowania energii w wymiarze do jakiego użytkownik jest przyzwyczajony. Bateria w laptopie zaczyna tracić swoje właściwości średnio po 2-3 latach użytkowania sprzętu. Ma oczywiście wpływ na to ma również rodzaj materiałów wykorzystanych do budowy akumulatora. Istnieją proste sposoby na wydłużenie czasu pracy laptopa na baterii i przedłużenie jej życia o kilka miesięcy, jednak przed zakupem nowego akumulatora prędzej czy później trzeba będzie stanąć.

Nowa bateria w laptopie jest znacznie ekonomiczniejszym i niekiedy lepszym rozwiązaniem niż silenie się na kupowanie całego nowego sprzętu. Wielu użytkowników jest już przyzwyczajona do obsługi danego laptopa, posiada też na nim zmagazynowane ważne pliki. Wymiana samej baterii oszczędza konieczności uczenia się obsługi od nowa oraz przenoszenia plików. Dzięki nowemu akumulatorowi można swobodnie przedłużyć działanie posiadanego sprzętu o kolejne lata. Wiele osób używa laptopa do mniej zaawansowanych prac oraz rozrywki, w efekcie nie potrzebują oni maszyny o wyjątkowo wysokich osiągach – wymiana baterii spokojnie wystarczy. Oczywiście nowy akumulator jest też rozwiązaniem dla wymagających. Często zdarza się, że pracując w podróży nagle pasek energii spada niebezpiecznie nisko, a w okolicy nie ma możliwości podłączenia laptopa do ładowania. Rozwiązaniem może być odpowiedni power bank z funkcją power delivery lub dopasowana bateria o zwiększonej pojemności (jak np. Green Cell Pro i Green Cell Ultra).

Teraz możliwości do ponownego ożywienia laptopa jest znacznie więcej. Wydajne baterie są na wyciągnięcie ręki. Sklepy jak Świat Baterii oferują szeroki wybór różnorodnych baterii o różnej pojemności, które są kompatybilne z modelami najbardziej znanych laptopów. Warto się szerzej zainteresować tematem i sprawdzić co będzie optymalnym nowym dodatkiem dla używanego laptopa.

A to ciekawe