27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleAkcja poszukiwawcza na Warcie zakończona smutnym finałem
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Akcja poszukiwawcza na Warcie zakończona smutnym finałem

Kilka zastępów z JRG Śrem oraz ochotników z Niesłabina, Pyszącej i Śremu brało udział w akcji poszukiwawczej psa, który dryfował na krze.

19 stycznia strażacy zostali poinformowani, że w okolicy mostu D. Kęszyckiego zauważono psa, który dryfuje na krze na środku Warty. Wcześniej zwierzę zostało potrącone przez pojazd prawdopodobnie marki citoren.

Psu próbowały pomóc wolontariuszki Fundacji Schronisko dla Zwierząt w Gaju, ale im się to nie udało, a psa miał przepłoszyć jeden z mężczyzn z pobliskiej firmy. Spłoszone i potrącone zwierzę uciekło w kierunku rzeki. Dostało się na krę i z prądem przemieszało się w stronę Jaszkowa.

Pies na krze

Tam około 1,5 km przed miejscowością pieska podjęli strażacy z OSP Śrem. Niestety, przekazali oni smutną wiadomość, zwierzę już nie żyło, kiedy do niego dotarli. Ochotnicy nie mogli nic zrobić, by pomóc psinie. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, w chwili gdy ratownicy dotarli do zwierzęcia pies miał już głowę pod wodą.

Nie wiadomo co było przyczyną śmierci czworonoga. Czy były to obrażanie po potrąceniu, czy może utonięcie lub wychłodzenie organizmu. Ciało psa został zabezpieczone przez Fundację Schronisko dla Zwierząt w Gaju.

 

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe