11.4 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Materiał partnera Wiza do Australii dla obywateli USA
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wiza do Australii dla obywateli USA

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Coraz częściej myślimy o tym, by wyruszyć w podróż, poznać nowe miejsca, ludzi, obyczaje. Jednym z ciekawszych oraz bardziej pociągających krajów jest Australia. Jak przygotować się na wyjazd do Australii, by przebiegał on sprawnie i bez żadnych przeszkód?

Nie tylko turystyka

Chcąc udać się w podróż do Australii należy zaopatrzyć się w niezbędne dokumenty. Oficjalnym dokumentem pozwalającym na wyjazd do Australii jest eTA. Wiza do Australii dla obywateli USA dostępna jest drogą elektroniczną.

Złożenie niezbędnych dokumentów na evisa.express nie wymaga wizyty w ambasadzie, co wiąże się z dużymi ułatwieniami. Klient oszczędza dużo czasu, a jednocześnie na adres e-mail w krótkim terminie otrzyma niezbędny dokument.

Pierwszym elementem koniecznym do uzyskania odpowiednich dokumentów jest określenie celu wizyty. Składając wniosek o przyznanie wizy należy określić typ dokumentu. E-wiza turystyczna eTA jest ważna przez rok od momentu wydania dokumentu.

Takiej wizy używamy, gdy wybieramy się do znajomych, czy chcąc poznać kraj oraz jego zabytki. E-wiza biznesowa również ważna jest przez rok od momentu wydania. Jej zaletą jest możliwość udziału w konferencjach, spotkaniach biznesowych czy negocjacjach umów biznesowych.

Kolejnym rodzajem wizy jest e-wiza medyczna, która pozwala na trzykrotny wjazd do kraju w ciągu 4 miesięcy. Jej celem jest udostępnienie leczenia na terenie Australii.

Jak otrzymać e-wizę?

W momencie, gdy wyjeżdżająca osoba określi rodzaj wizy, który jest dla niej odpowiedni należy przystąpić do składania dokumentów. Evisa.express to miejsce, na którym należy wypełnić formularz online dołączając kopię paszportu oraz zdjęcie.

Należy pamiętać, że ubiegając się o wizę biznesową należy dołączyć zaproszenie do firmy z Australii, a starając się o wizę medyczną potwierdzenie ze szpitala.

 

W formularzu należy również umieścić datę podróży oraz port wyjazdu. Trzeba pamiętać, że wybór portu bądź lotniska nie jest bez znaczenia. Musi on obsługiwać elektroniczny system autoryzacji podróży.

Procedura wizowa na evisa.express trwa 3 dni robocze. Warto jednak pozostawić sobie więcej czasu na dokonanie formalności, gdyż przyznanie wizy uzależnione jest od decyzji Urzędu Imigracyjnego w Australii.

Odpowiedź przychodzi na podany w zgłoszeniu adres email. Wizę należy wydrukować, gdyż na lotnisku trzeba ją okazać wraz z paszportem. Po przybyciu do kraju podróżny otrzyma stempel potwierdzający wjazd na teren Australii.

Koszty e-wizy

Wiza Australijska dla obywateli USA wynosi 49 Euro.

Dzięki możliwości złożenia formularza drogą elektroniczną klient zyskuje cenny czas. Jednocześnie zaoszczędzi sobie podróży do ambasady, stania w kolejce oraz niepotrzebnych nerwów, które zawsze pojawiają się w takich sytuacjach.

Możliwość skorzystania z evisa.express to skuteczny oraz szybki sposób na zgromadzenie niezbędnych dokumentów, dzięki czemu można wykorzystać ten czas na zaplanowanie zwiedzania Australii.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...