3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Materiał partnera Monitoring GPS a flota samochodowa
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Monitoring GPS a flota samochodowa

Oprogramowanie do monitorowania GPS jest najczęściej używane do zarządzania flotami. Dzięki temu możemy śledzić aktualną pozycję każdego samochodu. Otrzymujemy również informacje o godzinach pracy kierowcy, zużyciu paliwa przez pojazd i nowych trasach na podstawie historii jazdy.

Definicja monitoringu GPS

Monitoring GPS skupiony jest  głównie na śledzeniu aktualnej pozycji wszystkich pojazdów danej floty. Takie oprogramowanie jest coraz częściej wykorzystywane w aplikacjach na urządzenia mobilne, co niewątpliwie ułatwia korzystanie z niego. Oprócz monitorowania lokalizacji jego główne funkcje obejmują rejestrowanie godzin pracy samochodów i ich kierowców, liczbę i czas trwania przerw podczas podróży, a nawet zużycie paliwa. Program będzie zbierać, przechowywać wszystkie te informacje i wysyłać je do kierownika floty. Jest to nowa funkcja oparta głównie na zarządzaniu flotą —  dbaniu o pojazdy, kontrolowaniu zużycia paliwa, pracy kierowcy i wyznaczaniu tras pojazdów (również na podstawie poprzednich podróży).

Definicja floty samochodowej

W skład floty samochodowej wchodzą pojazdy będące własnością (lub zostały pożyczone) przez firmę. Istnieją zasadniczo dwa podstawowe typy taborów: osobowe składające się (jak sama nazwa wskazuje) z samochodów osobowych i ciężarowe.

Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/

Przykłady obu typów można znaleźć wszędzie, od sieci taksówek, firm transportowych, samochodów policyjnych i karetek po duże ciężarówki, a nawet pociągi. Floty ciężarówek są często wykorzystywane przez duże firmy transportowe w całym kraju i poza jego granicami.

Zalety korzystania z monitoringu GPS

Za sprawą właściwie wybranego oprogramowania do monitorowania GPS i kompetentnych menedżerów floty firma może wiele zyskać. Przy tym sama w sobie jest użytecznym rozwiązaniem, a w przypadku wielu firm, koniecznym. W przypadku większych działalności flota może przynosić pracownikom premie i potwierdzać prestiżowy status firmy. Jest to również forma reklamy, ponieważ pojazdy są odpowiednio oznakowane. Z kolei pracownicy w prostszy sposób  wykonują swoje obowiązki. Niektóre oprogramowanie zapewnia również opcję sprawdzenia stylu jazdy kierowcy.

Podsumowanie

Monitoring GPS pozwala na zwiększenie wydajność zarówno całej flot , jak i firmy. Wszystko dzięki stałej obserwacji postępu i wydajności poszczególnych przejazdów, a także polepszeniu kontaktu z klientami z powodu szybszego realizowania zleceń.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...